Tasarım Laboratuvarı Sanal Güvenli Sürüş Kursu Geliştiriyor

Another Set of Eyes (ANET360), İngiltere ve Macaristan merkezli FrancisKodak Tasarım Laboratuvarı (FrancisKodak Design Lab) tarafından oluşturulan sürücülere yönelik bir sanal gerçeklik güvenlik kursu.

Makine öğrenimi, sanal gerçeklik ve geleneksel sürücü eğitimi metotlarını birleştiren kurs, sürücü tepki süresini %20’ye kadar artırabiliyor ve eğitim maliyetlerini %50’ye kadar azaltabiliyor. 360 derece videolar öğrencilere günlük sürüş koşullarının olduğu bir ortam yaşatıyor; içerik ise öğrencilerin özel gereksinimlerine göre uyarlanabiliyor. Ayrıca, ANET360 uygulamasıyla eğitim materyallerine erişmek mümkün.

Bir kullanıcının tepkisi, makine öğrenimi sayesinde farklı simüle edilmiş koşullarda kaydedilebiliyor. Toplanan bilgiler insan karar verme modellerine ilişkin değerli bilgiler sağlıyor ve yol güvenliği ve eğitimini daha da geliştirmek ve iyileştirmek için kullanılabiliyor.

ANET360, İngiltere’deki Londra Ulaşım ve Filo Operatör Tanıma Programı (Transport for London and Fleet Operator Recognition Scheme) kapsamında akredite edilmiş bir sanal gerçeklik risk farkındalığı eğitim programı.

Sanal gerçeklik, tehlikeli meslekler ve genel olarak eğitim için faydalı bir araç. Katılımı ve ilgiyi yüksek tutmaya yardımcı olarak öğrenmenin kalıcılığını artırmaya yardımcı oluyor. Bu teknoloji, zor bir ameliyat veya ekstrem spor etkinliği gibi zorlu şeyleri üstlenmek üzere olan profesyoneller tarafından da kullanılabilir.

Etiketler