WeWork’ün İlk Halka Açık Mekanında Bir Dakika İçinde Masa Kiralayabiliyorsunuz

Kısa zaman önce yeniden markalaşan We Company (eskiden WeWork’tü), Manhattan’daki en büyük özel ofisin sahibi. Fakat bu alanlar öncelikle sadece, şehirdeki 59 WeWork’ten birindeki sürekli bir masa için ayda 750 dolara kadar ödeme yapan üyeler için. Global olarak şirketin 400 konumda yaklaşık 400.000 üyesi bulunuyor.

Fakat geçtiğimiz hafta We Company, Manhattan’ın Flatiron semtinde tamamen halka açık olan yeni bir alan açtı. Bu alan, WeWork üyesi şirketler tarafından üretilen ürünleri satın alabileceğiniz, bir şeyler yiyebileceğiniz ve bir dakika içinde masa veya konferans odası rezerve edebileceğiniz bir perakende mağazası/kafe/ortak çalışma alanı.

Made by We adlı alan, üniversite kütüphanesi, kafe ve hediyelik eşya dükkanı arasında bir şeye benziyor: Bir duvarın tamamı laptop kılıfları, yeniden kullanılabilir su şişeleri ve el yapımı kartlar gibi üye şirketlerin ürünlerini göstermeye adanmış. We Company’nin üye şirketlerin ürünlerini de satan ofis alanlarında işlettiği dört küçük mağazaya benziyor fakat bu, ilk halka açık olanı.

Made by We’nin 96 masası, çevrimiçi olarak rezerve edilebiliyor ve 6 dolardan başlayan fiyatlarla en az 30 dakika için kiralanabiliyor. 30 dakikanız dolduktan sonra ise dakika başına 0.20 dolardan ücretlendiriliyor. 65 dolara ise sabah 8’den akşam 6’ya kadar günlük rezervasyon yapabiliyorsunuz.


Bu kesinlikle Starbucks’a park edip bir çay alıp Wi-Fi’yı kullanmaktan daha pahalı olsa da koltuğunuzun yakınında priz olması için dua etmek zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca, saati 50 dolardan saati 125 dolara kadar değişen fiyatlarla 4-10 kişilik gruplar için bir konferans odası rezerve edebiliyorsunuz.

We Company’nin New York’taki yaygınlığı göz önüne alındığında, Made by We şirketin diğer zemin-katındaki ticari alanlarda kolayca ölçeklendirilebilir ve uygulanabilir.

İnsanlar, ticari eşyalarla birlikte esasında markalı kafe olan bir yerde oturmak için ödeme yapmaya istekli olacaklar mı? Her köşede kafe bulunan New York’ta olmayabilir. Fakat bu yeni alan, şirkete, 47 milyar dolar değerlemeye ulaşmasına yardımcı olabilecek elle tutulur bir gelir fırsatı sunuyor.

Etiketler