Robotik Yazılım Şirketi UiPath 2021 Halka Arzı için Banka Seçiyor

Alınan bilgilere göre UiPath Inc. 2021’in ilk yarısında gerçekleşmesi planlanan halka arz için danışmanlarla çalışmalara başladı.

Şirketlere rutin süreçleri otomatize etme konusunda destek veren New York merkezli robotik yazılım şirketi, adını vermek istemeyeyen kaynakların belirttiğine göre planlanan hisse satışı ile ilgili JPMorgan Chase & Co., Morgan Stanley, Bank of America Corp. ve Credit Suisse Group AG ile çalışıyor.

Borsaya kote olmanın zamanlaması da dahil olmak üzere şirketin planlarının halen değişebileceği söyleniyor. UiPath ayrıca diğer bankalarla da görüşme halinde.

UiPath’in halka arz değerlemesinin 20 milyar doların üzerinde olabileceği söyleniyor. Temmuz ayında yaptığı bir açıklamada şirket yetkilileri, şirketin 225 milyon dolarlık yatırım turunda 10.2 milyar dolar değerlemeye ulaştığını belirtti. Nisan 2019’da şirketin değerlemesi 7 milyar dolar civarındaydı.

Konuyla ilgili JPMorgan, Morgan Stanley, Bank of America ve Credit Suisse yetkilileri ve UiPath sözcüleri yorum yapmaktan kaçındı.

UiPath de seneye halka arzı gerçekleştirme niyetinde olan teknoloji şirketleri arasında. Pandeminin etkisi ile kimi şirketler planlarını bu yıl ertelemişti. Arkadaşlık uygulaması Bumble, market ürünleri teslimat platformu Instacart Inc. ve çevrimiçi mortgage hizmeti veren Better.com da önümüzdeki yıl halka arz planında olan şirketler arasında yer alıyor.

UiPath’ın yatırımcıları arasında Accel, Sequoia Capital, Coatue Management, Tiger Global Management LLC ve Tencent Holdings Ltd. bulunuyor.

Etiketler