Bu Akıllı Kask Acil Durum Çağrısı Gönderebiliyor

Konu ekstrem sporlar olduğunda, bir kask korumadan çok daha fazlasını sunabilir. Daha önce motorsiklet sürücüleri için 360 derecelik görüş ve elleri kullanmadan grup iletişimi kurulabilmesini sağlayan yenilikçi çözümler görmüştük. Ancak şimdi, kayakçılar ve snowboardcular için akıllı kask hizmeti geliyor.

Swagtron’un Snowtide kaskı, kullanıcılarına yardımcı olacak iletişim olanağı sunuyor. İletişim, ekstrem sporlarda oldukça karmaşık bir hal alabilir, özellikle de kullanıcılar zorlu çevresel koşullarda hantal malzemeleri üzerlerinde taşırken. Kask, kullanıcının akıllı telefonuna bağlanan bluetooth özellikli ve çevreleyici bir kulaklık işlevi görüyor. Kask, müzik ve podcast dinlemek ve telefon görüşmeleri yapabilmek gibi çeşitli özellikler sunuyor. Kaskla bağlantılı bir uygulama, kullanıcıların grup iletişimi için arkadaş eklemelerini de sağlıyor. Bu grup sohbetlerine kasktaki bir düğmeye basılarak erişilebiliyor, böylece de walkie talkie gibi çalışıyor. Bununla birlikte, mobil veri iletişimi aracılığıyla kullanıcılar daha uzak mesafeler ile iletişim kurabilir ve hatta dünyanın herhangi bir yerindeki diğer kullanıcılarla iletişime geçebiliyor.

Bunlara ek olarak, Snowtide’ın darbeleri algılayabilen akıllı özellikleri de var. Bir kullanıcı ciddi bir düşüş yaşarsa, kask kendi kendine gecikmeli bir SOS sinyali yayıyor. Böylece yanlış bir zamanda alarm verdiğinde kullanıcılar sinyali iptal edebiliyor. Snowtide’ın akıllı uygulamasına birden fazla acil durum kontağı eklemek mümkün. Kask ayrıca giyilebilir bir izleme işlevi görüyor. Kullanıcıların performans eğimleriyle ilgili verileri topluyor ve kullanıcıların zaman içindeki ilerlemelerini izleyebilmelerini sağlıyor.

Snowtide kaskı 165 Amerikan doları karşılığında satın alınabiliyor.

Etiketler