KLM’nin Uygulamasında Artırılmış Gerçekliğin Kullanışlı Bir Amacı Var

KLM Royal Dutch Airlines, geçtiğimiz ay eşyalarınızı havaalanına taşımadan önce uçağa ne götürebileceğinizi görebilmeniz için bir el çantası denetleme aracı yayınladı.

KLM’nin uygulamasını kullanarak bagajınızın boyutunun uçak için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı açıyorsunuz, çanta kontrolü için artırılmış gerçeklikliği kullanan denetçiyi yüklüyorsunuz ve ardından uygulamada beliren sanal bavula sığıp sığmadığını anlamak için bagajınızı tarıyorsunuz.

Artırılmış gerçeklik genellikle pazarlama çalışmalarında uygulanıyor; örneğin, Air New Zealand’ın Chicago şehir merkezindeki etkinliği, yeni rotayı teşvik etmek için Yeni Zelanda’nın artırılmış gerçeklik aracılığıyla nasıl göründüğünü gösterdi. Snapchat de kullanıcılarının kamera uygulaması aracılığıyla Amazon’dan alışveriş yapabilmelerini sağlıyor. KLM’nin bu uygulaması ise bu tip uygulamalardan sağladığı fayda aracılığıyla ayrılıyor. Bagaj ölçen özellik, iOS’ta bulunan ve gerçek hayattaki objelerin üzerine sanal bir cetvel koyan Measure uygulamasına benzer.

Görünüşe göre, KLM bu artırılmış gerçeklik uygulamasını uçak bileti ayırtmaya izin veren ve e-bileti kaydedebilen kendi uygulamasına dikkat çekebilmek için ekledi.

Gezi rezervasyon platformu olan Kayak’ın da bagaj ölçmek için artırılmış gerçekliği kullanan bir uygulaması var. Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen bu uygulama, KLM’nin uygulamasına benziyor. Kayak’ın bagaj kontrolü uygulaması, bagajınızın boyutuyla tüm hava yollarının bagaj kriterlerini kıyaslıyor.

Etiketler