Snapchat, Amazon’dan Kolayca Ürün Almanıza Olanak Veren Bir Kamera Özelliğini Test Ediyor

Snap ve Amazon, Snapchat kullanıcılarının gerçek hayatlarında karşılaştıkları herhangi bir şeyi satın almasını kolaylaştırıyor. Şirketlerin yakın zamanda duyurduğu ortaklık sayesinde kullanıcılar, Snapchat kameralarını fiziksel bir ürüne veya barkoda yönelttiklerinde aynı ya da benzer bir ürün için bir Amazon pop-up programına yönlendirilecekler. 

Yönlendirildikleri yerde ise ürünü Amazon uygulamasına ya da Amazon.com’a yükleyebilecekler ve ardından satın alabilecekler. Kullanıcıların yapması gereken tek şey kamera ekranına basılı tutarak işlevi etkinleştirmek. Snap’in satış gelirinden pay alıp almayacağı henüz belli değil; şirketin bir sözcüsünün dediğine göre, şirketin “bu sefer paylaşacağı bir şey yok.” Şimdilik bu ortaklık sadece ABD’deki küçük bir kullanıcı kitlesi için geçerli olacak. 

Snap, sık sık kamerasına yeni işlevler eklemeyi denemekteydi. Örneğin kullanıcılar kamera aracılığıyla Shazam’dan şarkılar tespit edebiliyor, artırılmış gerçeklik oyunları yükleyebiliyor veya yüz lensleri ile oynayabiliyor. Elbette eğer Amazon, satılan her ürün için Snap’e biraz para verirse, şirketin ihtiyaç duyduğu parayı kazanmasına yardımcı olabilir. Snap’in hisse fiyatı, bu ayın başlarında tüm zamanların en düşük seviyesine geldi. Kullanıcıların bu tipte bir alışveriş yapmalarına olanak veren başka uygulamalar zaten mevcut fakat, şunu söylemeliyiz ki, Instagram henüz böyle bir şey yapmadı.

Etiketler