Bu Göğüs Pompası Annelere Esneklik ve Mahremiyet Sağlıyor

Emzirme sütyenlerine sığan sessiz bir göğüs pompası, annelerin kolayca ve mahremiyet içinde süt pompalayabilmesini sağlıyor.

Emzirme bazıları için hala bir tabu. Emziren anneler sıklıkla bebeklerini daha sonra besleyebilmek için göğüs pompalarını kullanıyor. Ancak, göğüs pompalarının bile annelerin hayatı üzerinde problemli bir etkisi olabilir.

İngiltere merkezli Elvie, annelerin göğüs pompaları hakkında nasıl hissettiklerini anlamak için kendi araştırmasını yürüttü. Araştırmaya göre, annelerin göğüs pompasını kullanmayı bırakmasının sebebi, pompaların çok sesli olmaları. Bu pompaları kullanmak isteyen annelerin, o an içinde bulundukları sosyal ortamdan ya da iş ortamından çıkmaları gerekiyor. Ayrıca, kullanılan bu hantal pompalar kullanıcıların diğer işlere ayrılacak zamanı kısıtlayarak farklı işleri aynı anda yapabilmesini engelliyor. Elvie, yürüttüğü araştırmadan aldığı bu geri bildirimi dünyanın ilk sessiz göğüs pompasının tasarımına ilham vermek için kullandı.

Elvie’nin pompası küçük ve emzirme sütyenine sığabilecek şekilde tasarlanmış. Bu cihaz aynı zamanda kullanıcıların akıllı telefonlarıyla pompayı etkinleştirmesine izin veren bir uygulamaya bağlı. Böylece pompalama ellerin serbest olduğu bir süreç haline gelir. Bu, annenin hareketlerini kısıtlayan manuel pompalamadan oldukça farklı. Sessiz, ayrık pompalama ve uygulama aktivasyonu kombinasyonu, annelerin herhangi bir ortamda süt pompalayabilmesini sağlar. Bu da umumi alanda süt pompalamaya karşı var olan önyargıların azalmasına yardımcı olur.

Cihazın tasarımı kullanışlılığa da önem veriyor. Pompa, kolayca temizlenebilen beş parçadan oluşuyor ve USB aracılığıyla şarj edilebiliyor. Cihazın farklı vücut tiplerine rahatça uyabilmesini sağlayan iki farklı büyüklükte (ek bir ücret karşılığında üçüncü bir boyuta da sahip olan) “göğüs kapanı” bulunmakta.

Elvie, özellikle kadınların sağlığını geliştirmek için teknolojiler yaratmayı amaçlıyor. BPA içermeyen şişeyi de ücretsiz sunan pompalar 229 sterlin olan perakende fiyatıyla bu ay piyasaya sürülüyor.

Etiketler