Bu Giyilebilir Akıllı Telefon Küçük Çocuklar İçin Tasarlandı

Şimdiye kadar, eğitim aracı olarak kullanılan oyuncak ayılar gibi, küçük çocuklara yönelik birçok yeniliği gördük. Şimdi, Singapurlu teknoloji şirketi Oaxis, çocuklarının nerede olduğu konusunda sürekli bilgi sahibi olmak isteyen ebeveynlere yönelik yeni bir akıllı saat tasarladı. myFirst Fone, bir saat gibi takılan ve güvenlik özellikleri olan bir 3G akıllı telefon. Saati takan kişi, herhangi bir telefonda olduğu gibi, sesli veya görüntülü arama yapabilir ve çağrı alabilir. Ancak çağrılar ve mesajlar yalnızca önceden onaylanmış kişilerden alınabilir ve gönderilebilir ve tüm iletişim kayıtları şifrelidir. Telefonun klavyesi yok, ancak gönderilen mesajlar görülebilir ve çocuklar emoji ve ses kaydı göndererek cevap verebilir.

Bu telefon için tasarlanan telefon uygulamasıyla, ebeveynler çocuklarının hareketlerini uzaktan takip edebilir ve çocuklar önceden belirlenmiş koruma alanının dışına çıkarsa aileleri uyarır. Ebeveynler aynı zamanda, saatin mikrofonuna uzaktan erişerek çocuklarını dinleyebilir. Çocuklar bir dokunuşla acil durum çağrısı gönderebilirler ve yakınlardaki myFirst Fones kullanıcılarıyla bileklerini birleştirerek eşleşebilirler. Saatin diğer özellikleri arasında, sağlık takip özelliği ve çocuğu eğlendirebilecek bir animasyon karakteri var. Saat, su sıçramasına karşı dayanıklı ve tamamen şarj edildiğinde 60 saate kadar dayanıyor.

myFirst Fone, şu anda Kickstarter aracılığıyla kitlesel fon topluyor ve 2018’in mart ayında satışa başlamayı umuyor. Saatin perakende fiyatının 159 Amerikan Doları olması bekleniyor.

Etiketler