Yeni Doğan Canlandırma Kiti Bakıcılar İçin Rehberlik Sağlıyor

Yeni doğanların birçoğu hemen nefes almakta zorlanır. Bundan yola çıkarak İsveç’in Umeå Üniversitesi Tasarım Enstitüsü’nden bir ekip, bebeğe hızlı bir şekilde bakım sağlarken bakıcıların anneye olabildiğince yakın olmalarına yardım edecek bir yol bulmak istedi ve yarattıkları çözümün adı Kanga kit oldu. Kit, özellikle yeni doğanlar için tasarlanmış küçük, ince bir beşikten ve bebekleri hayata getirmek için önemli konum ayarlama bilgileriyle basılmış şeffaf bir battaniyeden oluşuyor.

Beşiğin küçük boyutu, temel bakımı sağlamaları için sağlık uzmanlarına yeterli alan sağlarken bir bebeği mümkün olduğunca annesine yakın tutuyor. Şeffaf battaniye, daha fazla havalandırmaya ihtiyaç duyulup duyulmadığını göstermek üzere aydınlık sağlarken bağlantılı uygulaması inceleme ve eğitim seçenekleri sunuyor. Kitin arkasındaki ekip, bakıcılardan ve hastalardan gelen geri bildirimleri dahil ederek tasarım konseptlerini daraltmak için alan testleri yaptı.

Yeni doğanların bakımı tamamen müdahalenin zamanında yapılmasına bağlı olduğu için acil bakımı uygun fiyatlı ve erişilebilir hale getirmek hayat kurtarmak için çok önemli. Bakalım bu değerli çalışmanın sonuçları ne olacak?

Etiketler