Google Yöneticiler İçin En İyi Araçlarını Tamamen Ücretsiz Olarak Yayınlıyor

Google’ın bir yöneticiyi iyi yapan içgörülerini bir kuruş bile ödemeden kullanın.

İş iyi yöneticiler geliştirmeye geldiğinde, Google işi şansa bırakmıyor. Veri takıntısı olan şirket, Project Oxygen için, etkili yöneticilerin özelliklerini belirlemek adına yıllar harcadı ve teknik uzmanlıktan daha az seksi olan uyum, temel insani anlayışlılık gibi özelliklerin bir yönetici için daha önemli olduğunu belirledi.

Peki, bir kişiyi iyi bir yönetici yapan özellikler belirlendiğine göre, Google bu bilgiyle ne yapıyor?

Bu zor kazanılan içgörüler, bir çekmecede tozlanıp kalmıyor. Bunun yerine şirket, bu sezgileri, yeni yöneticiler yetiştirmek, onların ticaretin sırlarını, etkili geri bildirim sağlamayı ve birebir ilişkiler geliştirmeyi öğrenmelerine yardımcı olacak belgeler oluşturmak için kullanıyor.

Ve en iyi kısmı şu: bu belgeler, kullanımlarını faydalı bulacak herkese çevrimiçi olarak açık. Şirketin HR-focused Re:Work blog’u sayesinde girişimciler ve patronlar şu belgeleri indirebilir:

  • Yönetici geri bildirim anketi [Google Formları anketi]: Yöneticilerin, işlerin nasıl gittiğini ve nasıl geliştirilebileceğini anlamak için, hayata geçirilebilecek geri bildirimlere ihtiyaçları var. Google’ın bu örnek Yönetici Geri Bildirim Anketi’ni kullanarak, yöneticilerinizin gelişimine katkıda bulunacak geri bildirimler toplayabilirsiniz.
  • Yeni yöneticiler için eğitim materyalleri [slaytlar, kolaylaştırıcı rehber ve öğrenci kitabı]: Bir kişi yönetici olduğunda, diğer insanların nasıl yönetileceğini doğal olarak öğrenmez. Yönetim, öğretilebilen bir dizi yetiyi içerir. Google’ın yeni yönetici eğitim materyallerini inceleyin ve bu materyalleri kendi organizasyonunuzun kültürüne ve ihtiyaçlarına uygulayın.
  • Kariyer konuşmaları çalışma sayfası [belge]: Google, yöneticileri, çalışanlarıyla düzenli ve özel kariyer konuşmaları yapmaları için teşvik ediyor. Yöneticilerinizin bu konuşmaları şekillendirmelerine, bu basit konuşma sistemiyle yardımcı olun.
  • “Basit Bir Şey” çalışma sayfası [belge] — Google’ın en iyi yöneticileri, takımlarıyla yalnızca profesyonel olarak değil, kişisel olarak da ilgileniyor. Yöneticiler, bu amaç belirleyici alıştırmayı, takım arkadaşlarıyla işle ilgili olmayan hedeflerini açıkça konuşmak için kullanabilir.
  • Birebir görüşme gündemi şablonu [belge] — Takım üyeleriyle bireysel olarak sıkça görüşmek, yöneticilere, çalışanlarına geri bildirim vermek ve rehberlik etmek için düzenli fırsatlar sağlar. Bu görüşme gündemi şablonu, yöneticilerinize etkili bire bir görüşmeler yapmalarını sağlar.

Bu hareket, şirketin sahip olduğu bilgileri dünyayla paylaşmak için süregelen çabalarının bir parçası. (Şirket daha önce, daha iyi işe alımlar için değerli bir takım araçlarını yayınlamıştı.) Şirketin cömertliğinin boşa gitmesine izin vermeyin – bu araçları deneyin ve araçların, yöneticilerinize çalışanların işlerini en iyi şekilde yapmalarını desteklemek için yardımcı olup olmadığını görün.

Etiketler