Sınırlı Kapalı Alan İçin Uyguma Kontrollü Dikey Tarım

Yeni akıllı tarım sistemi CityCrop, yetiştiricilerin sınırlı alanlardan en iyi şekilde yararlanmalarına ve bitkilerini uygulama ile izleyebilmelerine olanak sağlayan bir dikey suda bitki yetiştirme sistemi.

Dünya çapında şehir sakinleri için kendi otlarını, sebzelerini ve çiçeklerini yetiştirebilecekleri alanlar bulmak neredeyse sürekli arama gerektiriyor. Atina merkezli CityCrop’un bunun için akıllı bir çözümü var. Üreticiler, dikey hidroponi (toprak kullanmadan suda bitki yetiştirme sistemi) kullanarak, iç mekanlarda ve minimal alanla çeşitli bitkileri ekip biçebiliyor. Dikey tarım, tamamen iklim kontrollü ve hızlı büyümeyi sağlamak için LED ışıkları kullanıyor. Ayrıca çiftçilerin ürünlerini uzaktan kolayca yönetmelerini sağlayan wi-fi’lı uygulamaya bağlanıyor.

Uygulama, bitkilerin bakımında tam kontrol sağlıyor ve su döngüleri, nem, sıcaklık ve ışık ayarlamalarına olanak tanıyor. Bir sorun ortaya çıkarsa, kullanıcı topluluğu tavsiyeler ve ipuçları verebiliyor ve bir bitki doktoru fotoğraf aracılığıyla teşhis koymak için çalışmaya hazır bekliyor. Her çiftlikte her biri 12 bitki bulunduran iki tepsi  var ve CityCrop, her siparişte sertifikalı organik tohumlar sağlıyor. İlk çiftliklerin 2017’nin Eylül ayında kargolanması bekleniyor.

Etiketler