Cerrahi Eğitim Uygulaması Touch Surgery, Johnson & Johnson ile Anlaşmaya Vardı

Londra temelli uygulama üreticisi Touch Surgery, komplike ameliyat prosedürleri öncesinde cerrahların pratik yapabileceği ya da yeni cerrahi ekipmanları deneyebileceği bir dizi uygulama geliştirdi. Şirket şimdilerde Johnson & Johnson’ın tıbbi malzeme alt firması olan Ethicon ile “stratejik bir ortaklığa” imza attığını açıkladı.

Touch Surgery kurucu ortağı Andre Chow, “Cerrahi stajyerken ben ve kurucu ortağım Jean Nehme, bugün cerrahiyi hala etkilemekte olan pek çok sorun ile karşılaştık.” diyor. Kendisi cerrahların adeta birer çırak gibi yetiştirildiğini, bunun da teoride verimli bir fikir olmasına rağmen global olarak cerrahi anlamda yetersiz kaldığını belirtiyor. “Teknolojiyi, cerrahi eğitim konusundaki standartları iyileştirmek için kullanmak istedik.”

Parmak kılıçtan keskindir.

Touch Surgery’nin sunduğu çözüm, tıp öğrencilerine ve çalışmakta olan cerrahlara medikal prosedürleri gerçekleştirmeden önce pratik yapma şansı veriyor. Uygulamalar hem Android, hem de iOS için geçerli. Uygulama, cerrahi işlemlerin 3 boyutlu olarak hazırlanmış modülleri indirilerek kullanılabiliyor. Video içerik yerine bilgisayarda canlandırılmış içeriğin kullanılmasının arkasında yatan fikir, aslına bakılırsa bir video görüntüsünde nelerin yapıldığının daha karmaşık bir şekilde anlatılıyor olmasından doğuyor. Bununla birlikte bu tür görsellerde cerrahi bir işlemin en önemli elementlerini ön plana çıkarmak daha kolay oluyor.

Chow, “Johnson & Johnson anlaşması konusunda oldukça heyecanlıyız.” diyor. “Uygulamalarımız üzerinde inanılmaz gelişme kaydettik ve şu an için dünya çapında 1.5 milyonu aşkın kullanıcımız var. Bu, şimdiden dünyanın en büyük dijital cerrahi topluluğuna sahip olduğumuz anlamına geliyor. Diğer cerrahi eğitim çözümlerinden çok daha farklı bir şekilde operasyon gösteriyoruz. Johnson & Johnson anlaşması ise bu zamana kadar göstermiş olduğumuz çabaların adeta karşılığı niteliğinde.”

Şirketin uygulaması an itibariyle 75 farklı cerrahi işlemi veritabanında barındırıyor, ancak şirket tabii ki bu sayıyı artırmayı hedefliyor.

Etiketler