Airbnb, Ev Sahiplerinin Solar Paneller Kurmasını İstiyor

Geçtiğimiz Salı günü Airbnb, solar güç sistemleri sağlayıcısı SolarCity ile yeni bir ortaklığa başladığını duyurdu. Şirket, müşterilere solar panellerin finansmanı, yasal izinleri, kurulumu ve bakımı konularında yardım sağlıyor.

Yönetim kurulunda da görev alan Elon Musk’ın yüzde 22’sine sahip olduğu şirket, Tesla ile de ortaklık yolundaymış.

Airbnb, Mart ayı sonuna kadar SolarCity üzerinden sistem satın alan kullanıcılarına toplamda 1.000 dolara kadar geri ödeme yapacak. Bu teklif, sonrasında 750 dolara inecek. Para iadeleri SolarCity tarafından karşılanacak.

Airbnb ev sahipleri ve konukları, bu ortaklık kampanyasından SolarCity’nin operasyon gösterdiği toplamda 19 pazarda faydalanabilecek. Buna Arizona, New Hampshire ve Hawaii de dahil.

Bu ortaklık aynı zamanda Airbnb’ye kendini çevre dostu bir firma olarak lanse etme fırsatı da veriyor.

Airbnb’nin Global İletişim ve Kamu Politikaları Başkanı Chris Lehane, “Konuklarımızın özellikle çevre dostu yerlere seyahat etmek istediğinin farkındayız.” diyor.

Şirket bundan önce de Aralık ayında NRG Home Solar şirketi ile bir ortaklığa giderek satın alma yapan üyelerine aynı şekilde para iadesi sağlamıştı.

SolarCity’ye göre ortalama bir solar sistem ev sahiplerinin faturalarında ciddi oranda etki yaratıyor ve havadaki karbondioksit kirliliğinin önemli ölçüde önüne geçiyor.

SolarCity Global Satış Başkanı Toby Corey ise şirketin, Airbnb anlaşması sayesinde yepyeni bir pazara erişebileceğini belirtiyor. Hangi pazar mı? Tabii ki Y kuşağı!

Etiketler