Pokemon Go’ya Daha Fazla Pokemon, Takas Özelliği ve Kişiselleştirilebilir Pokestop’lar Geliyor

Pokemon oyuncuları, çok yakında koleksiyonlarını değiş tokuş aracılığıyla tamamlayabilecek. Bu, Avustralya’ya özel Kangaskhan gibi, bölgesel pokemonlarda gözü olanlar için harika bir haber. Niantic CEO’su John Hanke, San Diego’da düzenlenen Comic panelinde Niantic’in takas, kişiselleştirilebilir Pokestop’lar ve daha fazla Pokemon türü üzerinde çalıştığını doğruladı. Bununla birlikte Pokemon çiftleştirebilmenin de mümkün olacağını belirtti.

Hanke’nin bahsettiği en ilginç güncelleme, özel Pokestop’lar. Hanke’ye göre bu güncelleme ile birlikte oyuncular, belli başlı objeleri Lure olarak kullanabilecek, Pokestopları ise farklı şekillere sokabilecek. Mesela bir obje, bir Pokestop’u iyileştirme lokasyonuna dönüştürerek onu geçici bir Pokecenter haline getirecek. Pokestoplar, aynı zamanda tamamen elektrikli bir Lure gibi yeni gelecek çeşitler sayesinde, belli başlı pokemonları kendine çekebilecek.

Yeni pokemonların da yolda olduğu kesinleşti. Şu an için oyunda, yakalanmak üzere yalnızca orijinal 150 pokemon var, ancak Hanke, panelde “ilk jenerasyonun ötesinde yeni pokemonları oyuna dahil etmenin ilgi çekici yollarını aradıklarını” belirtti. Hanke, bu güncelleştirmeler ile ilgili belirli bir zaman dilimi vermedi.

Hanke, pokemon takası üzerinde de durdu. Pokemon alışverişi aslında Pokemon’un orijinal oyunundan beri mevcut, bu nedenle Pokemon Go’ya da bu özelliğin eklenmesi oldukça mantıklı. Büyük bir ihtimalle siz de belli pokemon türlerinden birkaç tane toplamış, arkadaşınız ise o pokemondan hiç toplayamadığı için size, sizde olmayan bir pokemonla değiştirme hayalini kurmuştur. Çiftleştirme de Pokemon’un orijinalinde olan bir özellik, bu nedenle oyuncuların yumurta açarken kullanabilecekleri uygun bir alternatif olarak görünüyor.

Bununla birlikte eğitim geliştirmelerinin de geleceği söyleniyor. Şimdilik Go’da, bir pokemonu geliştirebilmenin tek yolu, aynı türde prokemonları yakalayıp onları ‘seed’ (tohum) karşılığında vermek ve CP istatistiğinizi güçlendirmek. Kendi takımınızın pokemonlarını, yine kendi takımınıza ait gym’lerde dövüştürmek de eğitim olarak sayılıyor, ancak sonunda az miktarda tecrübe puanı (XP) alıyorsunuz ve gym’in güç sıralaması yükseliyor. Daha iyi bir eğitim mekaniği gelirse, var olan pokemonlarınızı daha verimli bir biçimde eğitebileceksiniz.

Panelde aynı zamanda Pokemon Go’nun takım liderlerine verilen gerçek suratlar ve vücutlar tanıtıldı. Valor, Mystic ve Instinct takımlarının liderleri, bundan böyle Candela, Blance ve Spark isimleri ile anılacak. Bu da oyunculara artık belli belirsiz bir gölge adına savaşmadıkları izlenimi kazandıracak. Oyun için belirlenen uzun vadeli yol haritası ise, aylarca, hatta belki yıllarca beklemek zorunda olmamıza rağmen, oldukça heyecan verici.

Etiketler