SurveyMonkey, ABD’de 2016’nın İlk Yarısında Öne Çıkan Mobil Uygulamaları Açıkladı

SurveyMonkey Intelligence’ın yürütmüş olduğu yeni bir araştırmada, Amerikan iOS ve Android uygulama mağazaları üzerinden bu yıl içerisinde şimdiye kadar en çok indirilen ve kullanılan 30 uygulamayı açıklandı.

Facebook, Snapchat ve Instagram gibi sosyal medya uygulamaları, mobil oyunların önüne geçerek 2016’nın ilk 6 ayını adeta domine etti.

Pokemon Go, ilk kez 6 Temmuz’da ABD’de yayınladığından dolayı, listede yer alamadı. En çok indirilen 10 uygulama listesinde Slither.io isimli tek bir oyun var. ABD’de en çok indirilen 30 uygulama içerisinde ise başka oyun yok.

Pandora ve Spotify gibi müzik uygulamaları aradan sıyrılarak listede yer almayı başardı.

Geliştirenler her ne kadar iyi niyetli olursa olsun, sağlık ve fitness uygulamaları maalesef ne en çok indirilen, ne de en çok kullanılan 30 uygulama listelerinde kendilerine yer bulamadı.

Rapora göre en çok indirilen uygulamalar, en çok kullanılan uygulamalar değil.

En çok indirilen ilk 5 uygulama Messenger, Snapchat, Facebook, Instagram ve Color Switch olurken, en çok kullanılan ilk 5 uygulama Facebook, YouTube, Messenger, Google Maps ve Play Store oldu.

Facebook, Apple ya da Google’a ait olmayan bir uygulama ile karşılaşabilmek için Snapchat’in yer aldığı 13’üncü sıraya inmeniz gerekiyor.

mostdownloadedapps

mostusedapps

Etiketler