Pastanızı Bastırın ve Yiyin: Londra’nın İlk 3D Baskılı Restoranı

Eğer 25-26-27 Temmuz tarihleri arasında Londra’daysanız, 3D baskılı çatal-bıçaklar ve 3D baskılı mobilyalar eşliğinde, tamamı 3D baskılı bir akşam yemeği yemeniz mümkün.

Kendini “dünyanın ilk 3D baskılı restoranı” olarak nitelendiren Food Ink, Hollanda’dan hemen sonra, gösterilerine Londra üzerinden devam ediyor. Londra’daki gösterisi, şirketin dünya turnesinin başlangıcı niteliğinde. Turne kapsamında Berlin, Dubai, Seul, Roma, New York ve Tokyo da dahil olmak üzere 2016 yılı boyunca ziyaret etmeyi planladığı onlarca şehir var.

Açılışı kutlamak amacıyla Food Ink, 10 kişilik özel bir yemek daveti verecek. Bununla birlikte gün içerisinde de etkinlik alanı halka açık olacak ve ilk elden yazdırma süreci gözlemleyebileceğiniz gibi, 3D baskılı atıştırmalıkların bile tadına bakabileceksiniz.

Yiyecekler, portatif 3D yazıcı üreticisi byFlow tarafından üretiliyor, Joel Castanye ve Mateu Blanch isimli şefler tarafından da hazırlanıyor. Özel akşam yemeğine katılacak olan davetliler, yiyecek oldukları yemeğin 3 boyutlu yazdırma sürecini yakından takip edebilecek. Bu olay, aynı zamanda internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Şef Castanye, İspanya’daki ünlü La Boscana restoranında çalışıyor, bundan önce de 3 yıldızlı efsane restoran elBulli’de çalışmış.

Etkinlik kapsamındaki masa, sandalye, lamba, hatta ve hatta çatal bıçaklar da 3 boyutlu olarak yazılmış; Polonyalı Arthur Mamou Mani isimli tasarımcı tarafından tasarlanmış.

Etkinlik, “atıştırmalıklar eşliğinde sanal gerçeklik başlıkları, duvar boyu görsel projeksiyonlar ve yapay zeka tarafından bestelenmiş müzik eşliğinde, gelecekten etkileyici ve heyecan verici bir kesit” vaat etmekte.

Bu hareketli etkinlikte düzenlenecek olan havalı yemeğin biletleri ise 250 Pound’dan satışta.

Etiketler