JPMorgan, İngiltere Merkezli Yeni Dijital Bankası İçin Bu Yıl Personel Sayısını 1.000’in Üzerine Çıkarma Planıyla Personel Alımını Artıracak

JPMorgan’ın uluslararası tüketici iş birimi başkanı Sanoke Viswanathan, Reuters’a yaptuğı açıklamada, faaliyete geçtiği eylül ayından bu yana girişimin çalışan sayısını 800’e çıkarmak için 200 personel işe aldığını ve ürün yelpazesini genişlettiği için bu yıl yüzlerce kişiyi daha işe almayı planladığını söyledi.

Yeni işe alımlar, Londra genel merkezi ile Edinburgh ve Filipinler’deki Manila’da bulunan müşteri destek merkezleri de dahil olmak üzere, işletme genelinde olacak.

Yeni işe alınanlar, 2021 başlarında Nutmeg’in satın alınması ile hizmet yelpazesini dijital varlık yönetimi ve tüketici kredileri yönünde genişleten bankaya yardımcı olacak.

Viswanathan, yeni kurulan bankanın şimdiden bir milyondan fazla işlemde yüz milyonlarca sterlinlik alıma aracılık ettiğini, banka ise Noel yaklaşırken yapılan harcamaların bunu artırdığını söyledi.

Viswanathan, yeni hizmetler oluşturmanın zaman içinde bankanın kâr etmesine yardımcı olacağını, ancak bu arada Chase’in birkaç yıl boyunca zarar etmesinin beklendiğini söyledi.

Etiketler