Facebook, Moneypenny ile Messenger Üzerinden Canlı Destek Verecek

Facebook, ismini James Bond serisindeki sekreterden alan Moneypenny servisini test ediyor. Bu serviste dijital asistanlar değil gerçek insanlar kullanıcılara destek verecek.

Messenger üzerinden kullanılacak olan serviste kullanıcılar ürün siparişi ya da diğer servisler hakkında destek alabilecekler.

Microsoft’un Cortana ya da Apple’ın Siri asistanlarından farklı olacak olan serviste gerçek kişilerin yer alacak olması Moneypenney’i bu dijital asistanlardan farklı kılacak.

Son dönemlerde Amerika’da birçok şirket gerçek çalışanların yer aldığı asistan servisleri ile kullanıcılara hizmet vermeye başladı. Bu asistanlar kullanıcıların uçak rezervasyonlarını yapıyor, evlerine yemek siparişi veriyor ya da ihtiyaçları olan diğer işlemleri yapıyor. Günün herhangi bir saati kullanılabilen bu hizmet, SMS mesajları aracılığı ile kullanılabiliyor.

Facebook’un Moneypenny’i ne zaman yayına alacağına dair henüz net bir bilgi yok. Information’ın haberine göre Facebook bu servisi şu an şirket içindeki çalışanları arasında test ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Messenger uygulamasını ayıran Facebook, ticaret ve oyunu mesajlaşma uygulamalarıyla bileştiren Asya merkezli WeChat ve LINE gibi uygulamalara rakip olmayı planlıyor.

Video arama ve ödeme servislerini de Messenger’a ekleyen Facebook, bu uygulamanın bir de internet tarayıcılarında çalışacak bir versiyonunu yayınladı. Önümüzdeki dönemlerde oyunlar için de bir uygulama geleceğine yönelik söylentiler var.

Etiketler