Musk’un X’i Virginia’da Para Transfer Lisansı Aldı

Sosyal medya platformu X, Virginia’da para transferi lisansı için onay aldı. Virginia şirkete bu lisans için onay veren 17. eyalet oldu.

Çevrimiçi bir veritabanı olan Nationwide Multistate Licensing System & Registry’ye göre, Virginia lisansı X’in Salı gününden itibaren elektronik olarak para transferi gerçekleştirebilmesine imkan tanıyor.

Musk, ödemelerin başlatılmasının X’in, sosyal medyanın ötesinde hizmetlere sahip bir süper uygulamaya dönüşmesine yardımcı olacağını belirtti. Bunun, bireyler arası para transferi yeteneğini de içereceğini söyledi.

X’in istikrarlı bir şekilde farklı eyaletlerden para transferi lisansı için onay almasına rağmen Musk Pazartesi günü yaptığı açıklamada, New York ve Kaliforniya’nın onay almanın en uzun süreceği eyaletler olduğunu belirtti.

Reuters; Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından önce şirketin, daha sıkı başvuru süreçleri olan New York ve Kaliforniya gibi büyük eyaletlerden önce daha kolay gereksinimleri olan eyaletleri hedef alarak para transferi lisansı başvuru süreçlerini başlattığını haber yapmıştı.

Yakın zamanda X’e para aktarma lisansı veren eyaletler arasında Utah, Florida, Arkansas ve Pennsylvania yer alıyor.

Etiketler