PayPal, Intuit Yöneticisi Alex Chriss’i CEO Olarak Atadı

PayPal, Dan Schulman’ın yerine kıdemli Intuit yöneticisi Alex Chriss’i Başkan ve CEO olarak atadı.

Şu anda Intuit’in küçük işletme ve serbest meslek grubunun genel müdürü ve şirketin başkan yardımcısı olan Chriss, Eylül ayında aynı zamanda yönetim kuruluna katılacağı PayPal’a başlıyor.

Atanması, şirketin eBay’den ayrılmasıyla başlayan sekiz yıllık uzun bir görev süresinden sonra Şubat ayında emekli olmayı planladığını açıklayan Schulman’ın halefi için aylarca süren aramanın ardından geldi.

Geçen yıl PayPal; gelir, düzeltilmiş işletme marjı ve net yeni aktif kullanıcı hedeflerini kaçırdı, bu da Schulman’ın ücretinin %32 düşmesine neden oldu.

Zorlu bir ekonomik ortamla karşı karşıya olan şirket, yakın zamanda piyasaya sürülen kendi stablecoin’i de dahil olmak üzere yeni alanlara girmenin ve maliyetleri düşürmenin yollarını arıyor.

Chriss şöyle diyor: “Dan’dan bayrağı devralmaktan gurur duyuyorum ve PayPal’ın yetenekli ve kararlı ekibiyle çalışma fırsatına sahip olmaktan heyecan duyuyorum. PayPal’ın dikkate değer geçmişine dayanarak ve eşsiz yeteneklerinden faydalanarak, işletmelere ve tüketicilere olağanüstü ürün ve hizmetler sunmak için çalışacağım.”

Etiketler