Pazaryerlerine Reklam Platformu Sunan GoWit, 1 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türkiye’nin ilk perakende medya reklam platformunu geliştiren GoWit, 1 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Söz konusu yatırım turuna Esas Ventures, Alarko Ventures, APY Ventures ve Mindvest GSYF dahil oldu. Bu yatırım, şirketin Türkiye pazarında öncü konumunda güçlenmesi, diğer yandan küresel olarak büyümesi açısından büyük önem arz ediyor.

Geçtiğimiz yıl RMA (Retail Media Ads – Perakende Medya Reklamları) platformunu piyasaya süren GoWit, kısa süre içerisinde yerli ve global pazaryerleri ile partnerliklerini duyurmuştu. 

GoWit RMA platformundan, pazaryerleri reklam alanlarını birlikte çalıştıkları markalara sunarken, markalar ise farklı kanallarda gösterilebilen reklam formatları, etkili kitle hedeflemeleri ile marka bilinirliğini, satışları ve genel reklam dönüşümlerini artırabiliyorlar. 

Kişisel reklamlar ve çok kanallı müşteri erişimi üzerine geliştirdiği çözümlerle, reklamverenlere kapsamlı bir reklam platformu sağlayan girişim, tüm dünyada hızla gelişen ve değişen dijital reklamcılık sektörüne yeni bir soluk getiriyor. 

GoWit, online platformlarında gelişen müşteri potansiyelini değerlendirme ihtiyaçlarını karşılamak ve gitgide gelişen e-ticaret ekosisteminde reklam yerleşimlerinden gelir kaynağı sağlamak isteyen pazaryerlerine ulaşma misyonunda aktif olarak çalışmalarına ve işbirliklerine devam ediyor. 

Yatırım hakkında açıklamada bulunan GoWit Kurucu Ortağı ve CEO’su Emrah Adsan, “GoWit, kurulduğu ilk günden bu yana, reklamcılık ekosistemini değiştirmeye ve daha demokratik bir hale getirmeye odaklandı. RMA ürünümüzü piyasaya sürdükten sonra, hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça bilinen şirketlerle anlaşma imzalamamız, üstüne bu yatırımı almamız hedeflediğimiz çalışmaları daha hızlı yürütebilmemiz adına oldukça önemli. Bu süreçte, kapsamlı bir reklam platformuna ihtiyaç duyulduğunu açıkça gördük ve ürün-pazar uyumunu yakalayabildik. Yatırımcılarımızın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunmak istiyorum, sektördeki değişimde öncü olabileceğimize olan inançları bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu.”  ifadelerini kullandı. 

“Retail Media Reklam platformunun sunduğu imkanlar hakkında pazaryerleri ve markaları bilinçlendirmeye çalışırken, diğer yandan yurtdışı ayağında daha çok müşteriye ulaşmak istiyoruz. Bu yatırım, şirketimizin geniş ölçüde tanınması, ürünümüzün daha çok pazaryerine ulaşması amacıyla özel olarak kullanılacak. Aldığımız yatırım, ürün geliştirmesinden, pazarlama stratejimize kadar birçok açıdan bize hizmet edecek.” sözlerini ekledi. 

GoWit, yakın zamanda Londra’daki ofisini açarak mevcut piyasa koşullarından da global perspektifte yararlanarak, Perakende Medya’nın sunduğu sayısız imkanı birçok pazaryeri ve marka ile buluşturmayı planlıyor. 

Etiketler