JPMorgan ve Barclays Alman InsurTech Wefox’u Destekliyor

Berlin merkezli InsurTech şirketi “wefox”, JPMorgan ve Barclays’den 55 milyon ABD doları tutarında kredi sağladı ve bunun yanında mevcut yatırımcıların yanı sıra aralarında Squarepoint’in de bulunduğu yeni yatırımcılardan 4,5 milyar ABD doları değerleme ile 55 milyon ABD doları tutarında D Serisi ikinci yatırım turunun kapanışını gerçekleştirdi.

Şirketin teknolojisi şu anda Avrupa genelinde 2,5 milyon müşteriye hizmet veren 300’den fazla sigorta şirketi ve 4.000 distribütör tarafından kullanılıyor.

Finansman, wefox’un rekor bir ilk çeyrek mali performansı sergilemesinin ardından, şirketin karlılığa doğru açık bir yolda olduğu iddialarının ortasında geldi.

Yeni nakit, wefox’un yakın zamanda küresel işbirliklerinin (affinity) başlatılması ve teknoloji platformunun geliştirilmesi de dahil olmak üzere sigorta ve dağıtım işini daha da güçlendirmek için ayrıldı.

Wefox CEO’su ve kurucu ortağı Julian Teicke şunları söyledi: “D Serisi turumuzun ikinci kapanışı, kârlılığa giden güçlü bir yolla uluslararası bir iş kurmaya odaklanmaya devam etmemizi sağlıyor. İşletmemizi geleceğe yönelik olarak güçlendirmek için şimdiden önemli tedbirler aldık ve ilk çeyrekteki mali performansımız önümüzdeki zorlukları aşmak ve uluslararası büyümemizi sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmek için iyi durumda olduğumuzu gösteriyor.”

Etiketler