Meta, 11,99 Dolar Fiyatla Aylık Abonelik Hizmetini Lanse Ediyor

Meta Platforms geçtğimiz günlerde yaptığı açıklamada, içerik oluşturucuların büyümesine ve topluluklar oluşturmasına yardımcı olmak amacıyla, kullanıcıların hesaplarını bir devlet kimliği kullanarak doğrulamalarına ve mavi bir rozet almalarına olanak tanıyan Meta Verified adlı aylık bir abonelik hizmetini test ettiğini duyurdu.

Bu hafta içinde piyasaya sürülen Instagram ve Facebook abonelik paketi, taklitçiliğe karşı ekstra koruma da içeriyor ve web’de aylık 11.99 dolar veya Apple’ın iOS sistemi ve Android’de aylık 14.99 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Meta Verified bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulacak ve bunu diğer ülkelerdeki kademeli lansmanlar takip edecek.

Meta’nın abonelik hizmetlerine girişi, geçtiğimiz ay Twitter Blue’nun aylık 11 dolar olarak fiyatlandırılacağını duyuran Twitter’dan sonra geldi.

Sosyal medya devinin CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yaptığı açıklamada, “içerik üreticileri çok daha verimli ve yaratıcı olmaları için güçlendirecek” birkaç yeni ürün piyasaya sürmeyi planladıklarını söylemiş, ancak teknolojinin geniş bir kullanıcı tabanı için desteklenmesiyle ilgili maliyet konusunda uyarıda bulunmuştu.

Snap Inc’in Snapchat’i ve mesajlaşma uygulaması Telegram gibi diğer sosyal medya uygulamaları, yeni bir gelir kaynağı olarak geçen yıl ücretli abonelik hizmetleri başlattı. 

Etiketler