Amazon Spor İçeriği İçin Bağımsız Bir Uygulama Planlıyor 

The Information’ın geçtiğimiz günlerde plan hakkında doğrudan bilgi sahibi bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Amazon, spor içeriklerini izlemeyi sağlayan bağımsız bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Spor, ABD’li izleyicilerin ücretli TV aboneliklerinden akış (streaming) uygulamalarına giderek daha fazla geçiş yaptığı bir ortamda canlı izleme için en büyük cazibe merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

Bu hamle muhtemelen Amazon’un, tüketicileri alışveriş platformuna çekmek için önemli bir kanal olan Prime Video hizmeti aracılığıyla spor programlarını ikiye katlama çabasını tamamlayacak.

Amazon halihazırda Ulusal Futbol Ligi’nin Perşembe Gecesi Futbolu serisi ve İngiltere’deki Premier Lig futbol maçları da dahil olmak üzere maçları yayınlama haklarına sahip ve bu sayede spor yayınları lideri Walt Disney Co. ile daha iyi rekabet edebilecek.

Geçtiğimiz günlerde Alphabet Inc iştiraki YouTube da NFL’in Sunday Ticket paketini ABD’de münhasıran yayınlamak üzere çok yıllı bir anlaşma imzaladı.

Habere göre, Amazon’un spor uygulamasını ne zaman kullanıma sunacağı ve planı gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği belli değildi.

Kârlı olmayan iş birimlerini gözden geçeren Amazon, enflasyona karşı temkinli tüketiciler ve işletmeler daha az harcama yaptıkça artan maliyetleri ve talep düşüşünü karşılamak için geçtiğimiz haftalarda bazı çalışanlarını işten çıkardı.

Etiketler