Hizmet Sektöründe Gıda İsrafından Kaçınmaya Yardımcı Olan Girişim

Yeni bir platform, işletmelerinin gıda israfını azaltmak için envanterlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı oluyor.

Her yıl yaklaşık 1,3 milyar ton gıda israf edilmekte olup, bu miktar sanayileşmiş ülkelerde perakende veya tüketici düzeyindeki tüm gıdaların yaklaşık yüzde 40’ını oluşturmaktadır. Bu, büyük miktarda kaynak israfı anlamına gelmekte ve küresel ısınmanın önde gelen nedenlerinden biridir. No Spoilers adlı start up, bu gıda israfını azaltmaya yardımcı olmak amacıyla işletmelere yönelik yenilikçi bir envanter kontrol çözümü geliştirdi.

Şirketin çok platformlu uygulaması, işletmelerin hızlı ve hassas envanter kontrolü yapmalarına olanak tanıyan araçlar sunuyor. Sistem, cep telefonuyla kullanılabilen Bluetooth özellikli bir tartı etrafında şekilleniyor. Envanter kontrol verileri otomatik olarak buluta yükleniyor, böylece bir bilgisayar veya mobil cihazda analiz edilebiliyor ve yöneticiler bu verileri kullanarak çalışanlar için görevleri kolayca planlayabilmelerinin yanı sıra şirketin iş akışını da platform üzerinden kontrol edebiliyor.

Sistem ayrıca yerleşik bir barkod okuyucu kullanarak ürünleri hızlı bir şekilde tanımlama veya No Spoilers’ın Akıllı Ölçeğini kullanarak kısmi envanteri ölçme yeteneği gibi yararlı özelliklerle dolu. Bu da yöneticilere tam olarak ne kadar yiyecek ve içecek kaldığına dair doğru bir fikir veriyor. Yazılım ayrıca envanter kontrolü, envanter optimizasyonu, satın alma, fiyatlandırma yönetimi, mobil erişim ve analitik ve raporlama gibi envanter yönetimi özellikleri de sunuyor.

İşletmeler No Spoilers sistemini optimum periyodik otomatik ikmal (PAR) seviyelerini ayarlamak ve otomatik olarak envanter siparişleri oluşturmak, gelen envanter kontrolü ile tedarikçileri kontrol etmek, bilinçli karar verme için iş verilerini toplayıp analiz etmek, israftan kaynaklanan kayıpları belirlemek ve raporlamak için değiştirebilirler.

Etiketler