Revolut, Banka Kartlarına Kripto İle Harcama Özelliği Ekliyor

Dijital bankacılık hizmeti veren Revolut, Birleşik Krallık ve İsviçre’deki banka kartlarına kripto ile harcama özelliği ekleyeceğini duyurdu. Yeni özellik ile kullanıcılar, çevrimiçi veya çevrimdışı harcamalarda kripto para birimleri ya da itibari para birimlerinden biri ile harcama yapma imkanı bulacak.

Devreye alınacak kripto ile harcama özelliğinin Revolut’un uygulamasındaki mevcut herhangi bir kartta etkinleştirilebileceği belirtildi. Kripto para birimleri ile harcama yapmak isteyen kullanıcılar, Revolut uygulamasındaki kart ayarlarını değiştirerek yeni özelliğe geçiş yapabiliyor. 

Kripto para birimi ile harcama özelliğini aktive eden kullanıcılar, dijital banka tarafından desteklenen 100’e yakın kripto para biriminden birini seçebiliyor. Kripto cüzdan ile yapılan alışverişlerdeki harcamaların, anlık olarak token cinsine dönüştürüldüğü belirtiliyor. 

Mevcut banka kartında değişiklik yapmak istemeyen kullanıcılara ise yeni kart sipariş etme imkanı sunuluyor. Kullanıcılar, dilerse yalnızca kripto ödemelerde kullanmak üzere sanal veya fiziksel bir banka kartı sipariş edebilecek.

Revolut, Kripto Ödemeleri Yaygınlaştırma Hedefinde

Revolut Kripto Genel Müdürü Emil Urmanshin, yeni devreye alınmaya başlanan kripto ile harcama özelliği ile ilgili, “Bu yıl yalnızca Revolut uygulamasında mevcut olan kripto para birimlerinin sayısını 100’e çıkarmakla kalmadık, aynı zamanda milyonlarca müşterimizin keyif aldığı Crypto Learn & Earn eğitim kurslarına da başladık. Şimdi ise kullanıcıların günlük satın alımlarında token harcamaları için kripto özellikli kartların kullanımını teşvik ediyor ve kriptoyu daha yaygın hale getiriyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Kripto özellikli kartların kullanımını artırmak için yürütülen kampanya süresi boyunca, hem çevrimiçi hem çevrimdışı tüm satın alımlarda belirli bir yüzde oranında para iadesi yapılması planlanıyor. Kullanıcıların kazandığı ödüller, satış noktasında kullandıkları para birimi cinsinden hesaplarına yatırılacak.

Etiketler