Hindistan Merkezli Ola Electric Yurtdışına Açılıyor

SoftBank Group destekli Ola, elektrikli araçlar için büyüyen uluslararası pazara açılmanın ilk adımını Nepal ile atıyor. 

E-scooterlarını küresel pazara sunmayı amaçlayan şirket, bu amaç çerçevesinde ilk adım olarak S1 e-scooter’larının dağıtımını yapmak üzere Nepal’den CG Motors ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Ola Electric; Latin Amerika, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği ve Avrupa Birliği’ne genişlemeyi hedeflediğini dile getirdi.

5 milyar dolar değerlemeye sahip Ola Electric, 80 binden fazla elektrikli scooter ile Hindistan’ın elektrikli araç pazarına giriş yapmıştı. Araç çağırma firması geçen ay 2024’te elektrikli otomobil üretmeye başlayacağını söylemişti.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Bhavish Aggarwal, “Ola, dünyanın ihtiyaç duyduğu araçların yarısını burada, Hindistan’da inşa ederek dünyanın geri kalanı için elektrikli araç paradigmasını yaratmaya kararlıdır.” demişti.

Ola, 2022’nin ilk yarısında halka açılmayı planlamış ancak o zamandan beri, piyasalardaki oynaklık ve Hindistan’daki bazı start-up’ların heyecan yaratmayan halka arzları sebebiyle bu planını ertelemişti.

Etiketler