Avustralyalı Fintech Airwallex 100 Milyon Dolar Fon Topladı

Avustralyalı fintech şirketi Airwallex, geçtiğimiz salı günü yaptığı açıklamada, uzatılmış bir yatırım turunda 100 milyon dolar fon topladığını ve 5.5 milyar dolarlık değerini koruduğunu söyledi.

Müşterilerinin ödeme platformu aracılığıyla uluslararası fatura düzenlemesine ve ödeme yapmasına olanak tanıyan şirket, Tencent Holdings, Sequoia Capital China ve Lone Pine Capital de dahil olmak üzere mevcut yatırımcılarından ek fon aldığını belirtti. Airwallex, Avustralya endüstrisi emeklilik fonu HostPlus ve bir Kuzey Amerika emeklilik fonunun da tura katıldığını ekledi.

Şirket, E serisi uzatılmış yatırım turunda 100 milyon dolar fon toplanması ile Airwallex’in toplam finansmanının 900 milyon doların üzerine çıktığı bilgisini paylaştı.

Airwallex kurucu ortağı ve CEO’su Jack Zhang, “Piyasa ortamı, öngörülebilir gelecekte zorlu olmaya devam ediyor. Sermayemizi korurken gelen ek fon, büyüme planlarımıza devam etmemizi sağlıyor.” dedi.

Airwallex, gelirinde yıllık bazda yüzde 184 artış kaydedildiğini ve müşteri tabanının iki katından fazla arttığını da belirtti.

Etiketler