Rus Perakendeci X5 Group, Finansal Hizmetler Sunmaya Başlıyor

Pyaterochka, Perekrestok ve Karusel markalarını işleten Rus gıda perakendecisi, sadakat kartlarını geliştiriyor ve ödeme, para transferi, ruble cinsinden para iadesi gibi bankacılık hizmetleri ekliyor.

Gittikçe daha fazla şirket hizmet olarak bankacılıktan yararlanırken Rus perakendecisi de müşterilerine plastik bir banka kartı sipariş etme imkanı sağlayacak ve yakında Moskova’daki 30 Pyaterochka mağazasında kart çıkaracak.

Kullanıcılar, X5 Kartlarına Perekrestok, Pyaterochka ve Alfa Bank mobil uygulamaları üzerinden ücretsiz olarak, Rusya Federasyonu’ndaki herhangi bir bankanın ATM’lerinden veya Faster Payments System ile  yükleme yapabilecek.

X5 Card kullanıcıları ayrıca satın alımlarda %2’ye varan nakit para iadesi ve bakiyeleri üzerinden yıllık %8’e varan faiz alacak. Proje, kurucuları arasında X5 Group ve Alfa Bank da bulunan bağımsız bir şirket tarafından yürütülecek. 

X5 Group CEO’su Igor Shekhterman şunları söyledi: “X5’in stratejisi, müşteri yolculuğunun her aşamasında var olmayı gerektiriyor, bu nedenle X5 Bank’ı başlattık. En çok rağbet gören bankacılık ürünlerinden birini, sadakat puanları ile bankacılık işlevlerini bir araya getiren bir banka kartını ilk piyasaya süren biziz. Bu, müşterilerimize daha yakın olmamızı ve onlara yeni olanaklar sunmamızı sağlayacak türden bir iş.”

Etiketler