Accenture, BCS Consulting’i Satın Aldı

Accenture, finansal değişim yönetimi danışmanlığı BCS Consulting’i satın alarak ödemeler, açık bankacılık, operasyonel dayanıklılık, finansal suç ve maliyet optimizasyonu gibi alanlardaki sektör danışmanlığı uzmanlığı ve deneyimini genişletti. 

2001 yılında kurulan Londra merkezli BCS Consulting’in 250 kişilik yetenekli ekibi, Accenture’ın Birleşik Krallık Finansal Hizmetler Stratejisi ve Danışmanlığı şirketine katılıyor.

Devralma, Accenture’ın en son finansal hizmet satın alımlarından bazılarına -Mudano, Orbium ve Parker Fitzgerald- ekleme yapıyor ve hizmet alanını bugün bankaların karşı karşıya olduğu en büyük teknoloji dönüşümü zorluklarından bazıları ile genişletiyor.

Accenture’ın Birleşik Krallık finansal hizmetler stratejisi ve danışmanlığı şirketinden sorumlu genel müdür Adam Markson, “Finansal hizmetler şirketleri, pandeminin şiddetlendirdiği yönetilemez maliyet seviyeleri ve dijital yıkım (disruption) gibi temel zorluklarla mücadele etmeye devam ediyor. BCS Danışmanlık, şirketlerin bu sorunları ele almasına yardımcı olan istikrarlı bir geçmişe sahip. Çözüm tasarlamaktan teknoloji uygulamaya kadar, BCS Danışmanlık’ın uçtan uca yetenekleri; sektörün yeni verimlilikler ve rekabet gücü sağlayan, dayanıklılığı destekleyen ve değişime ayak uyduran iş modelleri oluşturmasına yardımcı oluyor.” diyor.

Şubat ayında Edenhouse ve Infinity Works, mart ayında Cirrus ve REPL ve ekim ayında Xoomworks’ün satın alınmasının ardından BCS Consulting, Accenture’ın 2021’de İngiltere’de gerçekleştirdiği altıncı satın alma.

Satın almanın şartları ise açıklanmadı.

Etiketler