Amazon Destekli Rivian, Birleşik Krallık’taki Fabrikası İçin Bakanlarla Görüşüyor

Sky News geçtiğimiz günlerde, Amazon.com Inc destekli elektrikli araç girişimi Rivian Automotive’in Birleşik Krallık’ta büyük bir devlet yardım paketini de içerebilecek bir fabrika kurmak için bakanlarla görüştüğünü bildirdi.

Sky News, Ford Motor Co tarafından da desteklenen şirketin Bristol yakınlarında bir fabrikanın inşası için haftalardır İngiliz hükümetiyle görüşmelerde bulunduğunu da ekledi. 

Kaynaklardan aktarılan haberde, görüşmelerin henüz ileri bir aşamada olmadığı, ancak herhangi bir yatırım kararının muhtemelen 1 milyar sterlin (1.39 milyar $) üzerinde olacağı belirtildi.

İş, Enerji ve Sanayi Stratejisi Dairesi (BEIS) “bireysel yatırımlar” hakkında yorum yapmayı reddetti. 

BEIS, Reuters’e e-postayla ilettiği açıklamada “Yeni endüstrilerin büyümesini hızlandırmak için Birleşik Krallık’a iç yatırım çekmeye çalışsak da bireysel yatırımlar hakkındaki spekülasyonlar üzerine yorum yapamayız.” dedi.

Tesla Inc’e olası bir rakip olarak görülen Rivian, geçtiğimiz günlerde R1T kamyonetinin ilk teslimatlarına eylül ayında ve R1S spor amaçlı arazi aracınınkine (SUV) ise sonbaharda başlamayı düşündüğünü açıkladı.

Etiketler