JP Morgan, Küresel Transferleri Geliştirmek için Blockchain Kullanıyor

JP Morgan, küresel fon transferlerini geliştirmek amacıyla blockchain teknolojisinin kullanımını test etmek için bir grup Tayvan bankasıyla birlikte çalışıyor.

Confirm, bankaların hak sahibi hesap bilgilerinin onayını istemesine ve neredeyse gerçek zamanlı olarak doğrudan yanıt almasına olanak tanıyan küresel bir hesap bilgisi doğrulama uygulaması. Bilgiler doğrulandıktan sonra, ödeme JP Morgan’ın küresel takas sistemi PayDirect aracılığıyla gönderilebilir.

Banka bunun, uyumsuz ödeme ayrıntıları nedeniyle reddedilen veya iade edilen işlemlerin sayısını azaltacağını, böylece hem gönderen hem de alıcı bankalar için maliyetleri düşüreceğini söylüyor.

JP Morgan’ın blockchain tabanlı Liink’indeki en son uygulama olan Confirm, şu anda PayDirect aracılığıyla Endonezya’ya yapılan para transferleri için 12 Tayvan bankasıyla test ediliyor.

Tayvan JP Morgan CEO’su Carl Chien, “JP Morgan’ın ileri teknolojisinin, küresel altyapımızla birlikte, Tayvan’daki müşterilerimizin sınır ötesi işlemlerle ilgili benzersiz zorlukların üstesinden gelmelerine olanak sağlamasından çok memnunuz.” diyor.

Etiketler