Alman Insurtech Platformu Hepster, Element Ventures Liderliğindeki A Serisi Yatırım Turunda 10 Milyon Dolar Topladı

Alman insurtech platformu Hepster, Element Ventures liderliğindeki A serisi finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Eski yatırımcıların yanı sıra Seventure Partners, MBMV ve GPS Ventures da tura katıldı. Bu sermaye, Hepster sigortacılık ekosistemini genişletmek ve otomasyona önem vererek Hepster ağını büyütmek için kullanılacak.

Alman sigorta piyasası yeni uygulamaları benimsemede yavaş olmasıyla ünlü ve Hepster bunu fırsata çeviren yeni insurtech girişimleri akımının bir parçası. Şirket, işletmelerin farklı hizmet ve sektörlerinin gerekliliklerine tam olarak uyumlu, sıfırdan sigorta poliçeleri oluşturmasına olanak tanıyor. Örneğin, e-ticaret oyuncuları bu sigorta ürünlerini e-ticaret deneyimlerine dahil edebilir.

Bu nedenle Hepster ürünleri, örneğin Almanya’daki geleneksel sigorta şirketleri tarafından nadiren kapsanan paylaşımlı e-bisiklet projeleri ve kişiler arası (peer-to-peer) kiralama platformları gibi yeni sektörler için daha uygun. Bununla birlikte, geleneksel, yerleşik sektörlere de hitap ediyor.

Şu anda Berlin merkezli kargo bisikleti tedarikçisi Citkar ve Münihli e-bisiklet girişimi SUSHI’nin yanı sıra Avrupalı ​​bisiklet perakendecileri ve kiralama şirketleri Greenstorm Mobility ve Baron Mobility de dahil olmak üzere 700’den fazla ortağı var.

Hepster’in kurucu ortağı ve CEO’su Christian Range yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hepster artık Avrupa sigortacılık pazarında önemli bir şirket. Son derece hizmet odaklı yaklaşımımızın yanı sıra, API (Uygulama Programlama Arayüzü) güdümlü ekosistemimiz ile son model teknolojimiz bizi diğerlerinden ayırıyor.”

Bir röportajda ise şunları söyledi: “Almanya en çok düzenlemeye ve yasaya sahip en zorlu pazar. Almanya’da bir söz vardır: eğer Almanya’da yapabilirsen, her yerde yapabilirsin. Ayrıca, sigorta ürünleri satışı açısından da büyük bir pazar çünkü Almanlar sigortayı her bakımdan gerçekten seviyorlar. Dolayısıyla, Almanya’da büyük bir pazar potansiyeli olduğunu düşünüyorum.”

Element Ventures’ın ortağı Michael McFadgen ise şunları söyledi: “Yeni sektörler ve iş modelleri ortaya çıktıkça şirketler şu anda geleneksel sigortacıların sunduğundan çok daha esnek sigorta planlarına ihtiyaç duyuyor. Hepster, bu alanda çığır açan bir şirket ve yerleştirilmiş (embedded) sigortacılığa odaklanmaları önümüzdeki yıllarda karşılığını verecek.”

Etiketler