Amazon, Seattle Genel Merkezinde Portatif COVID-19 Aşı Kliniği Açıyor

Reuters’ın haberine göre, Amazon Inc perşembe günü yaptığı açıklamada 24 ocakta Seattle genel merkezinde portatif bir klinik açacağını ve ilk gün 2.000 uygun vatandaşı COVID-19’a karşı aşılamayı amaçladığını belirtti.

Washington Valisi Jay Inslee ile düzenlediği basın toplantısında planı duyuran Amazon Küresel Kurumsal İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Jay Carney, şirket yöneticilerinden birinin Washington Eyaleti Aşı Komuta Merkezi ile birlikte çalışacağını söyledi.

Klinik, Virginia Mason Franciscan Health ortaklığında uygulamaya koyulacak.

Bu hamle, Reuters’ın Amazon’un ABD’nin COVID-19 aşısıyla ilgili çalışmalarına yardım teklif ettiğini Başkan Joe Biden’a hitaben yazılan bir mektuba atıfta bulunarak bildirmesinden bir gün sonra geldi.

Eyalet şu anda 65 yaş ve üstü ve çok kuşaklı bir evde yaşayan 50 yaş ve üstü kişilerin aşı olmasına izin veriyor. Amazon gibi şirketlerdeki depo çalışanlarının aşılanması için henüz doz ayırmadı.

Şirket, ülkede 800.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. Eylül ayı itibarıyla Amazon’daki 19.000’den fazla ABD’li işçinin virüse yakalanmış olması, aşının Amazon personelinin güvenliğini sağlama ve depolarını çalışır durumda tutmadaki öneminin altını çiziyor.

Etiketler