LG, Şeffaf OLED Ekranları Restoran ve Metrolarda Konumlandırmak İstiyor

LG şeffaf bir OLED ekranı sunuyor. Böyle bir cihazın hangi alanlarda kullanılabileceğini merak ediyorsanız, şirketin bu konuda birkaç açıklaması bulunuyor.

Yaklaşan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2021 öncesinde LG, şeffaf OLED ürünlerinin gerçek dünyadaki durumlara nasıl uyabileceğine dair birkaç fikir paylaştı.

Fikirlerden biri, bir restoranda, müşteriyle garson arasındaki platformdan çıkarak müşterinin garsonu görmeye devam ederken menüyü görüp sipariş verebilmesini sağlayan şeffaf bir OLED ekranı.

LG ayrıca şeffaf OLED TV’nin çıkabileceği ve gerekmediğinde geri girebileceği bir çerçeveye sahip Akıllı Yatak (Smart Bed) tasarladı. Bir dizi hoparlörü de içeren çerçeve, evin içinde serbestçe hareket de ettirilebilecek.

Başka bir örnek de bir metro treninde geleneksel pencerenin yerini alan 55 inç şeffaf OLED ekran olabilir. Müşteriler hava durumu tahmini, haberler ve metro hatlarıyla ilgili bilgileri görüntülerken manzaranın tadını çıkarabilecek.

LG, şeffaf OLED ekranlarının yüzde 40 şeffaflığa sahip olduğunu söylüyor; bu, yalnızca yüzde 10 şeffaflığa sahip şeffaf LCD’lerden çok daha iyi. Bu durum, bu tür TV’leri otonom arabalar, uçaklar ve akıllı binalar dahil olmak üzere çok sayıda senaryoda kullanışlı hale getiriyor.

11 Ocak’ta Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2021 başladığında LG’nin şeffaf OLED ekranları hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Etiketler