Yeni Havalı OLED Star Wars Kola Şişesi Parlayan Bir Işın Kılıcına Sahip

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi filmi Aralık ayının ortalarında vizyona girmeden önce ürünleri birçok mağazayı ele geçirmeye başladı. Ancak, Skywalker’ın Yükselişi pazarındaki en ilginç parçalardan birini almak istiyorsanız bunun için en iyi yerlerden biri Singapur. Coca-Cola, şişelerini ince ve pilli bir esnek OLED paneli etiketiyle kaplayarak etiket üzerindeki Rey ve Kylo Ren’in tuttukları ışın kılıçlarının gerçekten de parlamasını sağladı.

OLED kendi kendine aydınlanıyor. Bu sebeple arka ışığa ihtiyaç duymuyor ve etiketin arkasına gizlenmesi gereken bir sürü elektronik malzemeye gerek yok. Mothership’e göre, pille çalışan OLED şişeler sadece ortalama 40 dakika veya 500 kez yanabiliyor; bu nedenle ışın kılıcı kullanımını hesaplamanız gerekiyor. Alman OLED şirketi Inuru, dokunulduğunda parlayan etiketler yarattı, ama ses efektlerini kendiniz eklemelisiniz.

Bu özel şişeyi elde etme işlemi ise biraz karışık. Hayranların Instagram ve Facebook’ta verilen bir bilmeceyi çözmeleri, Singapur çevresindeki 7-Eleven mağazalarının yakınında bulunan 45 “Gatekeeper”ların gizli yerlerini bulmaları, özel bir izin elde etmeleri ve ardından bu izni bir şişe satın almak için kullanmaları gerekiyor.

Toplam 8.000 şişe var ve bilmece 22 Aralık’a kadar hafta sonları yapılacak. Tüm ayrıntıları Coca-Cola Singapur’un tanıtım web sitesinden alabilirsiniz.

Rey ve Kylo Ren şişeleri Bebek Yoda kadar sevimli olmayabilir; ancak az bulunmaları, konuma özel olmaları ve özgünlükleri onları Skywalker’ın Yükselişi eşyaları içinde rağbet gören parçalardan biri haline getirebilir.

Etiketler