Facebook’tan Sandberg, Hükümetin Şirket Birleşmelerini Onaylamaması ve Daha Sonra Feshetmemesi Gerektiğini Söylüyor

Facebook COO’su Sheryl Sandberg geçtiğimiz günlerde açılan ve Instagram ve WhatsApp’ın elden çıkarılmasına (divestment) yol açabilecek iki antitröst davasına karşı çıktı ve Facebook’un 2012 ve 2014 satın almalarının ABD hükümeti tarafından halihazırda onaylanmış olduğunu söyledi.

Sandberg,Tamron Hall ile yaptığı röportajda “Bu satın almalar aklandı ve eğer bir şirket satın almanız mümkünse ve sekiz on yıl sonra hükümet onları feshedebilirse, bu Amerikan iş dünyası için gerçekten ürpertici bir sorun olacak, dünya çapında rekabetçi olmayacağız.” dedi.

Sandberg’in yorumunda, Facebook’un Federal Ticaret Komisyonu ile 48 eyalet ve bölgenin savcılarından oluşan koalisyon tarafından açılan davalara yanıt olarak yaptığı açıklamaları yineledi.

Sandberg, “Hizmetlerimiz var ama çoğu hızla büyüyen iMessage, TikTok, Snapchat de var. Kendi çocuklarımın Instagram’da paylaşım yapmasını sağlayamıyorum çünkü Snapchat ve TikTok’ta çok meşguller. Biliyorsunuz, bugün evinize elektrik bağlamak istiyorsanız tek seçeneğiniz var, ancak zamanınız ve dikkatiniz için birçok seçeneğiniz var.” sözleriyle Facebook’un rekabetçi baskıyla karşı karşıya olmadığı fikrine de karşı çıktı.

Etiketler