Toyota, Hindistan’da Kiralama ve Abonelikle Araba Sunacak

Toyota, COVID-19 salgınında yolcuların toplu taşımayı kullanmak istememelerinden dolayı artan özel ulaşım talebinden yararlanmayı umarak Hindistan’da arabalarını kiralayacak veya kısa süreli aboneliklerle sunacak.

Japon otomobil üreticisi geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, aylık 21,000 rupi (281 dolar) kadar küçük miktara, kurumsal ve perakende müşterilerine otomobil portföyünden (Glanza hatchback, Yaris sedan ve Fortuner dahil) araçları 3 ile 5 yıllık kiralama imkanıyla sunacağını belirtti.

Otomobil üreticisinin Hindistan biriminin satış ve servisten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Naveen Soni, güvenli ulaşım ihtiyacının arttığını ve kiralama veya abonelik modellerinin araba satın almaktan daha uygun maliyetli bir çözüm sunduğunu söyledi.

Soni, şimdiye kadar, Hindistan’daki kiralama ve abonelik hizmetlerinin büyük ölçüde otomobil pazarının en üst segmentine odaklandığını ve bu nedenle pazarın bir kısmını oluşturduğunu söyledi.

Soni, “Pazarın alt ucu, geniş kitlelerin olduğu yer.” dedi ve Toyota’nın da odaklanacağı yerin burası olduğunu ekledi.

Toyota’nın Hindistan’daki rakipleri, Maruti Suzuki ve Hyundai Motor gibi, de pandemide gelirlerini artırmak için benzer hizmetler sunmak adına ortaklıklar kurdu.

Toyota’nın Hindistan birimi, işi yürütmek için ayrı bir ekip oluşturdu ve Japon şirketler grubunun küresel mobilite hizmetleri markası olanı KINTO’nun yanı sıra ALD Automotive ve SMAS Auto Leasing ile ortak olacak.

Etiketler