Rus Perakende Şirketleri, Karantina Altındayken Çalışan Kuryeleri Onurlandırmak İçin Moskova’da Bir Anıt Dikti

Moskova’daki koronavirüs krizi sırasında, gösterdikleri çabalarından dolayı doktorlar ve hemşireler birçok kez övgü topladı; ancak bugün açılışı yapılan bir anıt, farklı cephe hattı çalışanlarını (frontline workers) onurlandırıyor: Kuryeler.

Sanatçı Alexei Garikovich tarafından tasarlanan, yaklaşık üç metre boyunda olan ve kalın paslanmaz metal sacdan oyulmuş olan bu anıt; duran bir adamı temsil ediyor. Anıtın yazıtında ise şöyle yazıyor: “Kişisel izolasyonu mümkün kılanlara adandı.”

Moskova, yaklaşık 670.000 kişinin enfekte olduğu ve 10.000’e yakın kişinin öldüğü Rusya’da koronavirüs salgınının merkez üssü.

Karantinanın zirvesinde şehir sakinlerinin çoğu; sadece yiyecek almak, acil tıbbi yardım almak, köpeğini gezdirmek veya çöpü çıkarmak için evlerinden çıkabildi.

Tüm risklere rağmen şehir sakinleri; yiyecek, hazır yemek ve paket teslimatı yapan kuryelere bel bağladı.

Perakende şirketleri Ozon, Perekrestok.ru, Azbuka Vkusa, Dodo Pizza ve Delivery Club tarafından yaptırılan anıt, karantina sırasında teslimat hizmetleri için çarpıcı bir şekilde artan talep nedeniyle daha çok çalışan 60.000’den fazla kuryeyi onurlandırmak için dikildi.

Şirketler ortak açıklamalarında şunları söyledi: “Her gün işe gidiyorlar ve sadece teslimat yapmıyorlar. Konfor ve gönül rahatlığı da sağlıyorlar.

Etiketler