İsviçreli Kripto Bankası Seba, Üniversite Dersleri Başlatıyor

Finansal kurumlar, artık yeni nesil teknoloji yetenekleri için büyük teknoloji firmaları ile rekabet ettiklerini fark etti. Bu nedenle, gün geçtikçe akademik kurumlarla daha çok bağ kurmaya çalışıyorlar.

Seba Bank CEO’su Guido Bühler, “Dijital varlıklar ve kripto para birimleri konusunda eğitim ihtiyacı sürekli artıyor. SEBAversity ile kişilere ve şirketlere bu alanlarda bilgi edindirme amacıyla özel bir platform sağlıyoruz.” dedi.

Bankacılık lisansını Kasım 2019’da alan Seba, programını yürütmek için üç üniversite ile anlaştı: Zürih Üniversitesi, Lucerne Uygulamalı Bilim ve Sanat Üniversitesi ve Frankfurt Okulu Blockchain (Blokzincir) Merkezi.

Dersler şu anda çevrimiçi web seminerleri aracılığıyla yürütülüyor; ancak Seba, Covid-19 krizi bittiğinde Zug’daki genel merkezinde yüz yüze dersler sunmayı planlıyor.

Seba, programın hem kişilere hem de şirketlere yönelik olduğunu; hem yeni başlayanlar hem de dijital yerliler (digital natives) için hizmet verildiğini belirtti.

Lucerne Uygulamalı Bilimler ve Sanatlar Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Profesörü Tim Weingärtner “SEBAversity ile işbirliği, bir kripto bankasının bilgi birikimini akademik dünyayla bağlamamızı sağlıyor.” dedi.

İsviçre FinTech İnovasyon Laboratuarı Direktörü Thomas Puschmann, “Blockchain alanında eğitim ihtiyacı muazzam. İlk kripto bankası tarafından FINMA lisansı ile başlatılan SEBAversity, bu konuda önemli bir katkı sağlıyor.” dedi.

Eğitimi alan ilk kurum İsviçre özel bankası Julius Baer oldu. Öğrenme ve liderlik gelişimi küresel başkanı olan David Schlumpf “Bu yeni programla dijital varlıkların dünyasını somut bir şekilde kavrama fırsatı yakaladık.” dedi.

Etiketler