Bu Bulut Laboratuvarı Bilim İnsanlarının Uzaktan Çalışmasına Olanak Tanıyor

Yazılım, robot ve biyolojiyi birleştiren Strateos’un bulut laboratuvarları; neredeyse her boyutta deney için ölçeklendirilebilen tam otomatik çalışma hücreleri sunuyor. Ekipler, gerekli cihazları test parametrelerine göre programlayıp malzemeleri laboratuvara göndermek için Strateos’un örnek alma kitini kullanıyor. Laboratuvar deneylerinin bir parçası olarak robotların kullanılması; kontaminasyonun ve hataların azaltılmasına yardımcı oluyor, zamandan tasarruf sağlıyor.

Kimyacılar, birçoğu gelecekte testlerin parçası olarak kullanılacak olan moleküler bileşikleri tasarlamak ve yapmak için bulut platformunu kullanıyor. Bileşik saflaştırma da mevcut ve tüm çalışmalar çevrimiçi olarak erişilebiliyor, takip edilebiliyor, değiştirilebiliyor ve analiz edilebiliyor. Veriler de çevrimiçi olarak indirilebiliyor.

Laboratuvar, her deneye uygun robotik kaynakları tahsis ediyor; böylece araştırmacılar sadece kullandıkları ekipman için ödeme yapıyor. Laboratuvarın kendisi açık kaynak kodlu olup belgeler Transcriptic Python (TxPy) kütüphanesinde bulunuyor. Kullanıcı sayısını artırmanın yanı sıra, Strateos’un gelişimi işbirlikçi algoritmik deneyler de içeriyor ve şirket şu anda bu alanda ortaklıklar arıyor.

Mobil sağlık hizmetleri, tam ölçekli ekipman olmadan ve uzak yerlerde laboratuvar imkanları sağlamaya yardımcı olan teknolojilere bağlı. Şimdi robotlar sayısız biçimde olabiliyor; hatta bazıları o kadar küçük ve esnek ki insan damarları içinde yol alabiliyor. Robotik inşaat ekiplerinden yeni kot yapım yöntemlerine ve kendi enerjisini sağlamak için metal yiyen cihazlara kadar, robot endüstrisi birçok modern problemi çözüyor. Günlük yaşamda robotlara geniş erişim ve kullanım yolunun açılmasında bir sonraki adım ölçeklenebilir ve kanıtlanabilir sürdürülebilirlik.

Etiketler