Logo Yazılım, Peoplise’ın %86,7’lik Hissesini Satın Aldı

Kurumların işe alım süreçlerini tamamen dijital hale getiren, yenilikçi bulut insan kaynakları teknoloji girişimi Peoplise artık Logo Yazılım bünyesinde.

2013 yılında Ankara’da kurulmuş olan Peoplise (Elba HR A.Ş.), 2015’de San Francisco’da katıldığı hızlandırma programı T-JUMP sonrası, 2016 yılında Revo Capital ve 2017 yılında 500Startups yatırımlarını çekerek ekibini güçlendirmişti. 2019 itibarıyla Türkiye’nin en büyük 100 firmasının 3/4’üne hizmet veren Peoplise, 13 dilde sunduğu ürünlerle, 10 ülkede bulut işe alım çözümleri sunuyor.

Firmanın ODTÜ ve İTÜ teknoparklarda geliştirdiği video tabanlı otomasyon işe alım ürünleri arasında, kullanıcıların adaylarına uygulamak üzere 200’e yakın test seçebildikleri değerlendirme pazaryeri, online görüşme kayıt ve kopya önleyici proctor kamerası, dünyanın ilk online vaka yöneten chatbotu ve 100% dijital işe başlatma platformu Harmonise var.

Bu stratejik yatırımın Logo’nun kurumsal bulut çözümler üretme ve bulutta dünya çapında insan kaynakları ürün geliştirme hedefini tamamlayacağı, Peoplise platformunun Logo’nun güçlü altyapısı ve müşteri ağı sayesinde hem globalde hem de Türkiye’de çok hızlı büyüyeceği öngörülmüştür

Finansal yatırımcılar Revo Capital ve 500Startups ile birlikte, kurucu ortaklardan Güçlü Özenci ve Mehmet Ali Özenci, bu stratejik yatırımla hisselerinin tamamını Logo’ya devretmektedirler. Yönetici Ortak Çağatay Güney ve ekibe 2018’de katılan ortak ve CTO Doruk Molo ise yeni büyüme döneminde yönetici ve ortak olarak görevlerine devam edeceklerdir. 2020’ye hızlı başlayan ve mevcut konjonktürde bile oldukça önemli ve başarılı kazanımlar yapabilen Peoplise, yıl sonlanmadan yeni çözümlerini ve başarılarını duyurmayı hedefliyor.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) göre yapılan bildirime göre pay devir sözleşmesi ile birlikte Peoplise (Elba HR A.Ş.) hisselerinin yüzde 86,70’i, Logo Yazılım’a geçmiş oldu. Şirketin yüzde 86,70’ini temsil eden 255 bin 377 adet şirket hissesi için ise hisse başına 6,46 dolar ödenmiş. Bu da 1.649.735 dolar yapıyor.

Daha önce düzenlediğimiz farklı DigitalTalks serilerinde ağırlama fırsatı bulduğumuz Peoplise yöneticilerine ve ekibine yeni yolculuklarında ve görevlerinde başarılar dileriz.

Fotoğraf: Güçlü Özenci, Çağatay Güney ve Tuğrul Tekbulut pandemi dönemi öncesi görüşmeleri başlattıklarında.

Etiketler