Pornhub Koronavirüs Sebebiyle 23 Nisan’a Kadar Tüm Dünyaya Ücretsiz Premium Hizmeti Sunuyor

Her gün daha fazla ülkede COVID-19 salgını yayılıyor ve bunu yavaşlatabilmek amacıyla insanların evde kalmalarını isteyen Pornhub, Premium hizmetini tüm dünyaya ücretsiz olarak sunuyor.

Yetişkinlere yönelik içeriğini reklamsız ve yüksek çözünürlüklü olarak ücretsiz erişime sunan bu hizmet, ülke çapında karantinaya alınmış İtalya ve Fransa gibi ülkelere daha önceden sunulmuştu.

Pornhub Başkan Yardımcısı Corey Price yaptığı açıklamada, “Yardım eli uzatmak ve herkese zaman geçirmek için keyifli bir yol sağlamak önemli.” dedi.

Bu hizmetin insanları “evde kalmak ve yayılma eğrisini düzleştirmek (yeni enfeksiyon vaka sayısının azaltılmasına atıfta bulunan bir terim) için fazladan teşvik” edeceğini ümit ettiğini söyledi. Ücretsiz Premium desteği 23 Nisan’a kadar sunuluyor.

Pornhub’ın kendi istatistiklerine göre, gittikçe daha fazla insanın evde kalması gerektiği için siteye gelen küresel ziyaretçi sayısı çift haneli olarak arttı.

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan’ın Salı günü sokağa çıkma yasağı kararının alındığının açıklanmasıyla şu anda dünya çapında karantinada olan insanların sayısı 2 milyarı aştı. John Hopkins Üniversitesi’ne göre, günümüz itibarıyla küresel olarak 425.000’den fazla onaylanmış koronavirüs vakası var. Virüsün neden olduğu COVID-19 hastası insanların tahmini olarak 109.000’i iyileşti ve 19.100 kişi hayatını kaybetti.

Pornhub daha önce New York City’deki sağlık çalışanlarına 50.000 cerrahi maske bağışladı ve gelirlerinin bir kısmını seks işçilerinin yardım fonlarına ve çeşitli Avrupa yardım kuruluşlarına yönlendirme sözü verdi.

Kanadalı şirket MindGeek’in sahibi olduğu platform, pandemi sebebiyle finansal olarak etkilenen film yıldızlarına kendi video satışlarının işlem ücretinden (processing fee) sonra kalan kısmının %100’ünü vereceğini de açıkladı.

Price “Küresel bir insan krizi olduğunda, topluluğumuzu desteklemeye yardımcı olmak için birlikte çalışmak hepimizin görevi.” dedi ve ekledi: “Bizler dünyanın her köşesinden 130.000’den fazla modele her zaman ev sahipliği yapan küresel bir topluluğuz. Sanatçılar ve modellerimizin yanındayız; bu zorlu dönemde topluluğumuza yardımcı olmak için başka projeler üzerinde de çalışmaya devam edeceğiz.”

Etiketler