Market Zinciri Leevers, Marketleri Mahalle Buluşma Merkezlerine Çeviriyor

ABD merkezli market zinciri Leevers, market içi yemeğe ve yerel kaynaklı ürünlere odaklanarak market işletmesi deneyimini yeniden tasarlıyor. Denver, Colorado merkezli Locavore, insanların seri üretim mal satın alma alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor.

Locavore, geleneksel yiyecek pazarı modelinde çalışarak; bir pizzacı, bir sushi restoranı ve geleneksel manav dahil olmak üzere mağaza içi yemek seçenekleri içeren bir yemek salonu ekliyor. Locavore, mahalle marketinin yanı sıra bir buluşma yeri olmak istediğini söylüyor. Market, alışveriş yaparken veya dükkanda otururken, bir fincan kahvenin veya bir kadeh şarabın tadını çıkarmaya teşvik ediyor.

Marketin bakkal kısmı; yerel çiftçileri, yetiştiricileri ve üreticileri desteklemek için Locavore hareketinin bir parçası olarak yerel ürünlere ve diğer ürünlere odaklanıyor. Mağazada mevsim meyveleri ve sebzelerin yanı sıra mağaza içi kasaplarda yerel kaynaklı etler de göze çarpıyor.

Locavore Kasım 2019’da açıldı ve çalışanlara ait. Colorado Ranch Market ve Save-A-Lot gibi diğer format mağazalarını içeren Leevers marketleri zincirinin bir parçası.

Etiketler