Beekeeper, Masa Başı Olmayan Çalışanların Slack’i Olmak Üzere B Serisi Turunda 45 Milyon Dolar Topladı

Mavi yakalı ve hizmet odaklı çalışanlarla iletişim kurması gereken işverenler için önce-mobil (mobile-first) iletişim platformu sunan İsviçre ve ABD merkezli startup Beekeeper, B Serisi fonunda 45 milyon dolar topladı.

Bu tur, Thayer Ventures ve Swisscanto Invest’in öncülüğünde; Atomico, Alpana Ventures, Edenred Capital Partners, Fyrfly Venture Partners, Hammer Team, investiere, HighSage Ventures, Keen Venture Partners, Samsung NEXT, Swiss Post ve Swisscom dahil olmak üzere önceki destekçilerin katılımıyla gerçekleşti.

Konaklama sektöründe, üretim ve perakende alanında çalışanlar da dahil olmak üzere masa başı olmayan çalışanları hedefleyen Beekeeper’ın önce-mobil platformu, WhatsApp gibi tüketici mesajlaşma uygulamaları gibi daha gizlilikli iletişim yöntemlerinin yerini almak üzere tasarlandı.

Potansiyel pazarın büyük olduğu söyleniyor. Beekeeper, dünyanın dört bir yanındaki çalışanların %80’inden fazlasının masa başında çalışmadığını ve bu nedenle “masa başında olmayan çalışanlar için bir Slack”e ihtiyaç duyulduğunu söylüyor. Şirket, dünya genelinde 1,7 milyar masa başı olmayan çalışanın bağlantısız olduğunu veya tüketici uygulamalarının ve kurumsal uygulamaların bir “patchwork”ü ile zayıf bir şekilde bağlantılı olduğunu düşünüyor.

Beekeeper’ın müşterileri arasında Hyatt Hotels, Dollar General, Domino’s Pizza, Heathrow Airport ve SeaBoard Foods bulunuyor.

Beekeeper, bilgi çalışanları (knowledge workers) ve masa başı olmayan mevkidaşları arasındaki boşluğu kapatmayı ve yeni özellikler ve entegrasyonlarla tekliflerini daha da genişletmeyi planladığını söylüyor. Örneğin, ürün yol haritasında şirketlerin Beekeeper deneyimini Workday gibi sistemlerle entegrasyon ve ek uygulamalar (pazaryerinde yer alacak) aracılığıyla kişiselleştirebilmelerinin bir yolu bulunuyor. 

Etiketler