Mortgage’da Blockchain Teknolojisi Kullanan Acre 5 Milyon Pound Yatırım Aldı

Mortgage ve sigorta başvuru süreçlerini modernize etmek için blok zinciri teknolojisini kullanan İngiliz startup’ı Acre Software, Aviva ve Sesame Bankhall Group’tan (SBG) 5 milyon pound yatırım aldı.

‘Doğrudan-tüketiciye’ stratejilerindeki büyümeye rağmen, İngiliz konut kredilerinin neredeyse dörtte üçü danışmanların yardımıyla gerçekleşiyor.

Acre, piyasayı disrupt edenlerin hızına ve nihai tüketici deneyimine ayak uydurarak danışmanlara pozisyonlarını korumaları için yardımcı olmayı ve müşteriler için bu deneyimi geliştirmeyi hedefliyor.

Bu amaçla, mortgage danışması sürecinin tüm bileşenlerini blok chain kullanarak tek bir değiştirilemez ‘hareket kaydı’ altında topluyor; komisyoncuların (broker) işlerini tekrar kontrol altına almasını sağlıyor ve müşterilere seamless (dikişsiz), daha hızlı bir süreç sunuyor.

Acre CEO’su Justus Brown, “Ev almak birinin yapabileceği en büyük finansal işlemlerden biri, ama bu süreç yavaş, anlaşılmaz ve parçalanmış ve müşteri beklentilerini gitgide daha az karşılıyor. Biz bunu değiştiriyoruz: Mortgage sürecinin merkezine bilinçlendirilmiş bir tüketici koyarken, yenilikçi teknoloji kullanarak komisyonculara fırsat eşitliği sağlıyoruz.” dedi.

İngiltere genelinde 11.000 danışmanı olan SBG, bu yatırımın bir parçası olarak Acre ile ayrıcalıklı (exclusive) sözleşme imzalıyor.

SBG yönetim kurulu başkanı John Cowan, “12 aylık kapsamlı piyasa analizinden sonra iş alanımızdaki yeni rekabetçi tehditleri görmezden gelemeyeceğimizi anladık ve harekete geçtik.” dedi.

Etiketler