Snapchat’in Kurucusu Evan Spiegel ve Eşi Miranda Kerr 7 Yaşındaki Çocuklarına Haftada Sadece 1,5 Saat Ekran İzni Veriyor

Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel büyürken televizyon izlemesine izin verilmiyordu.

28 yaşındaki CEO, yakın zaman önce Financial Times’a yaptığı açıklamada ergenlik zamanına kadar ailesinin televizyon izlemesine izin vermediğini söyledi.

Günlük 186 milyon aktif kullanıcısı olan mesajlaşma uygulamasının kurucularından olan Spiegel, televizyon izlemiyor olmanın okul hayatını biraz zorlaştırdığını fakat bir şeyler yaratmaya veya bir şeyler okumaya çok vakti olmasını değerli bulduğunu söyledi.

Spiegel ve eşi Miranda Kerr, Kerr’in ilk evliliğinden olan 7 yaşındaki çocuklarına haftada bir buçuk saatlik ekran süresi izni veriyor.

Spiegel, “Bence ekran süresinin kalitesi hakkında konuşmak daha ilginç.” dedi. Snapchat’e ilişkin olarak ise “abur cubur” hikayeler olarak tanımladığı zihin uyuşturucu içeriklerin arasında olsa bile uygulamada daha pozitif videolar ön plana çıkarılmalı (promoted) dedi. 

Ayrıca Spiegel ebeveynlerin çocuklarına örnek olması gerektiğini düşünüyor.

Ebeveynlerin kendi ekran zamanlarını kısması ya da cihazlarında neler yaptığını çocuklarına açıklaması gerektiğini söyledi.

Fakat, yönetim kurulu toplantıları sırasında sürekli telefonuyla ilgilendiğinden konuşmalara dahil olamadığı iddia edilen Snap CEO’su kendi söylediklerini uygulamıyor gibi görünüyor.

Etiketler