Açık Ofisler, Panasonic’i İnsanlar İçin “At Gözlüğü” Yapmaya Teşvik Ediyor

Hangi noktada pes edip, tam olarak kuramsal kurgunun bizi uyarmış olduğu distopik kabusta yaşıyor olduğumuzu kabul edeceğiz? Muhtemelen, Terry Gilliam filminden çıkmış bir şeye benzeyen bu at gözlüklerini gördüğümüz noktada.

Açık ofisler gerçekten çok kötü olduğu için Panasonic tasarım stüdyosu Future Life Factory, bu şeyleri tasarladı. Dünyayı kabinlerin sıkıcılığından kurtarmaya çalışan bu startup hareketi, kendi başımıza takacağımız özel (gerçek kimliklerimizi polislerden gizleyebilmek ekstra avantajları da olan) kabinler yaratmamıza neden oldu gibi görünüyor. 

Wear Space, kulanıcının çevresel görüşünü kapatmasının yanında, gürültü önleyici kulaklıklarla destekleniyor.

Şirket, “Açık ofislerin ve dijital ortamda var olanların sayısı arttıkça, çalışanlar, odaklanabilecekleri kişisel alanlara sahip olma durumunu giderek daha önemli buluyorlar.” dedi. “Wear Space, bu kişisel alanı yaratıyor – hem de herhangi bir kıyafet giymek kadar basit.”

Bu yılın başlarında SXSW’de prototip olarak tanıtılan cihaz, şimdi bir kitlesel fonlama kampanyası öznesi. Erken davrananlar bu cihaza yaklaşık 260 dolar karşılığında sahip olabiliyor.

Etiketler