Bu Cihaz, Sipariş Üzerine Smoothie Yaratmak İçin Cilt Sağlığı Analizi Yapıyor

Panasonic ve Layer Design, cilt tipinize ve beslenme gereksinimlerine göre ısmarlama smoothieler yapan, ikisi bir arada bir cihaz yarattı. Tasarımcılar, SHOT cihazının kişisel sağlığı iyileştirmek üzere mükemmel içeceği hazırlamak için yapay zeka teknolojisini kullandığını söyledi.

SHOT, beslenmeye dayalı bakım kavramının çevresinde şekillendi. Cilt sağlığını teşhis etmek için yapay zeka ve dahili bir kamera kullanıyor. Tasarımcılar, cihazın, bu bilgileri sipariş üzerine yapılmış bir smoothie tarifi haline getirerek kişiselleştirilmiş sağlıklı içeceği yarattığını söylüyor.

Cihaz, Panasonic’in tasarım ekibi ve İngiltere merkezli Layer Design’ın birlikte gerçekleştirdiği bir seri icadın parçası. “Balance of Being” olarak bilinen seri, Eylül ayında Internationale Funkausstellung Berlin’de sergilendi.

Panasonic, SHOT cihazının ne zaman satışa sunulacağını henüz açıklamadı.

Sipariş üzerine yapılmış güzellik ürünleri, 3.8 milyar euroluk kişisel bakım endüstrisinde gelişmekte olan niş bir alan. Artmakta olan sağlık bilinci ve food-on-the-go talebindeki yükseliş ile smoothie pazarı giderek büyüyor. Panasonic ve Layer Design, SHOT ile her iki trendi de hedefliyor ve yenilikçi bir şekilde tüketici çıkarlarını birleştiriyor.

Etiketler