Beş Saatiniz Varsa Panasonic’in Yeni Cihazı Ayakkabınızın Kokusunu Emebilir

Çorap kullanmayan garip insanlar ya da ayağı kokan talihsizler için Panasonic, “ayakkabı kokusu gidericisi” piyasaya süreceğini duyurdu. MS-DS100 adı verilen bu cihaz bazı gülünç “nano” teknolojileri kullanarak ayakkabınızdaki kötü kokuları emiyor.

Ürünü kullanmak için yalnızca prize takmanız ve cihazı ayakkabınızın içine yerleştirmeniz gerekiyor. MS-DS100 ardından yüksek gerilimli iyonları ayakkabınızın içine veriyor ve kokulardan kurtulmak için tüm molekülleri yok ediyor. Cihazın iki farklı modu var: normal ve uzun. Normal modu beş, uzun modu ise yedi saat sürüyor. Panasonic’e göre, uzun mod “koku veya polenler hakkında özellikle endişelendiğiniz zaman kullanmak için” var.

Bu bombeli koku emici, Panasonic’in kokuları gidermek için yaptığı ilk girişim değil. Geçtiğimiz yaz, şirket bu ürünün kıyafetler için üretilmiş bir benzeri olan koku giderici askıyı piyasaya sürdü.

Bu ilginç ürüne 20 eylülden itibaren Japonya’da ulaşılabilecek. Basın açıklaması herhangi bir fiyat vermiyor ancak ürünün tek amaçlı kullanımı dolayısıyla biraz pahalı olması olası. (Örneğin koku giderici askı Amazon’da yaklaşık 180 dolara satılıyor.) Panasonic bu ayakkabı kokusu giderici üründen her ay 1.000 adet üretecek. Yani eğer gerçekten istiyorsanız hızlıca sipariş vermek isteyebilirsiniz. Bu ürüne kaç kişinin gerçekten ihtiyaç duyduğu meçhul, ancak kokulardan kurtulmak için her şeyi deneyebilecek durumdaysanız sizi kim yargılayabilir ki?

Etiketler